Historyczny egzamin w Gminnym Gimnazjum

IMG_477553 uczniów Gminnego Gimnazjum przystąpiło dziś do Egzaminu Gimnazjalnego. To pierwszy w trzyletniej historii szkoły sprawdzian kompetencji, pisany przez uczniów ostatnich klas.

Raczej bez większych nerwów i emocji, a do tego w niezłych humorach – takie przynajmniej wrażenie sprawiali uczniowie Gminnego Gimnazjum na kilkanaście minut przed rozpoczęciem sprawdzianu.

– Chyba my denerwujemy się bardziej – żartowali nauczyciele, dla których to także był sprawdzian, tyle że organizacyjny, ponieważ tej rangi egzamin w ich placówce pisany był po raz pierwszy.

Wszystko odbyło się w zgodzie z instrukcją i zgodnie ze sztuką. Najpierw losowanie miejsc na sali, potem odebranie przez przewodniczących zespołów, w obecności przedstawicieli zdających, materiałów egzaminacyjnych i w końcu początku sprawdzianu.

IMG_4787– O wyniki jestem spokojny – mówił Wojciech Marciniak, dyrektor Gminnego Gimnazjum.

W pierwszym dniu, na początek, historia i WOS, później matematyka. Dzień drugi to test z biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. Pojutrze gimnazjaliści zmierzą się z językiem obcym.

W 2016 r. do egzaminu gimnazjalnego zostało zgłoszonych ponad 360 tys. uczniów z prawie 7 tys.  szkół w całej Polsce. Rozwiążą oni zadania w ponad 2 mln arkuszy – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Na Dolnym Śląsku z testami zmierzą się 24 tysiące uczniów.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2016 z historii, WOS i języka polskiego Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikuje 17 czerwca.

(MG)