Harcerze i zuchy z wizytą w Urzędzie Gminy z Betlejemskim Światełkiem Pokoju

IMG_1619Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Urzędu Gminy Lubin. Z rąk harcerzy i zuchów odebrał je szef gminnego samorządu Tadeusz Kielan.

Betlejemskie Światło Pokoju po raz pierwszy zorganizowano w 1986 roku w Linz  w Austrii. W Polsce Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Do Urzędu Gminy w Lubinie przynieśli je harcerze z I Drużyny Harcerskiej Aquila z Raszówki 11-letnia Iza i 10-letni Szymon oraz przedstawiciel Gromady Zuchowej Leśne Krasnoludy także z Raszówki, ośmioletni Kuba w towarzystwie swoich drużynowych Małgorzaty Czai i Lucyny Wolskiej.

– To światełko betlejemskie i życzenia od harcerzy przyjmuję  jako życzenia dla wszystkich pracowników Urzędu Gminy, radych i mieszkańców i bardzo za nie dziękuję – powiedział wójt Tadeusz Kielan, a na ręce dzieci przekazał słodycze i gminne wydawnictwa.

Jeszcze tego samego dnia szef gminnego samorządu przekazał Światło Pokoju Radnym Gminy Lubin, którzy obradowali nad budżetem w Świetlicy Wiejskiej w Krzeczynie Małym.

Betlejemskie Światło Pokoju dotrze także Prezydenta Lubina i Lubińskiego Starosty. W tym roku hasło towarzyszące światełku brzmi „Zauważ człowieka”.

(MG)