Gwiazda teatru i filmu na Dniu Kobiet w Karczowiskach

Niezwykłe, bo teatralno-poetyckie spotkanie, zorganizował sołtys Karczowisk Dariusz Sędzikowski dla mieszkanek swojej miejscowości. Gościem specjalnym wydarzenia był m.in. Cezary Morawski, znany aktor teatralny i filmowy, obecnie dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Przy pięknie zastawionych stołach mieszkanki Karczowisk mogły wsłuchać się w wiersze Dariusza Bereski. Jego aksamitny głos zabrał uczestniczki spotkania do krainy magii i miłości.

Dariusz Bereska jest wybitnym aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz poetą, który wydał trzy tomy  wierszy. Wielokrotnie nagradzany i doceniany artysta opowiadał o pracy w teatrze, niejednokrotnie niewdzięcznej, jednak przynoszącej niebywałą satysfakcję. Mówił jak ważne są słowa, jak trzeba o nie dbać i kochać, by przynosiły miłość i radość ludziom zgromadzonym na widowni.

Specjalne życzenie złożył paniom obecny na spotkaniu Cezary Morawski.

– Drogie Panie, życzę Wam samych szczęśliwych dni, ciesząc się, że to wspaniałe święto możemy umilić paniom i być z wami tutaj. Dzięki nawiązaniu kontaktów z dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Lubin mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy się częściej spotykać z mieszkańcami gminy. Rozpoczęliśmy warsztaty, spotkania dla wszystkich, którzy o teatrze chcą się czegoś dowiedzieć. Zapraszamy również serdecznie do naszego teatru, mamy dla Państwa przygotowany szeroki repertuar, każdy znajdzie coś dla siebie – mówił Cezary Morawski, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Po występie można było  kupić tomik wierszy oraz płytę Dariusza Bereski. Przybyłe na spotkanie panie, nie chciały tak szybko kończyć tych przyjemnych chwil i każda prosiła o pamiątkowe zdjęcie ze znanymi aktorami

– To spotkanie było wyjątkowe, bardzo mi się podobało. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli częściej się spotykać na tego rodzaju wydarzeniach – mówiła jedna z mieszkanek Karczowisk.

(AI)