Godzina dla Ziemi WWF

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak oraz Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zapraszają wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska do przyłączenia się do akcji „Godzina dla Ziemi WWF”. Aby uczestniczyć w międzynarodowym wydarzeniu wystarczy w najbliższą sobotę, o godz. 20:30, wyłączyć światła w swoim mieszkaniu na godzinę.

Tego dnia wyłączone zostaną także iluminacje najważniejszych obiektów we Wrocławiu m.in: Urzędu Wojewódzkiego, WFOŚi GW, wszystkich jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku, Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu, Stadionu Wrocław, Radia Wrocław, Radia Rodzina wspierającego wygaszenie Katedry Wrocławskiej oraz Pałacu Arcybiskupiego. Wojewoda apeluje do mieszkańców Dolnego Śląska o zgaszenie świateł w swoich domach i mieszkaniach. Poświęćmy godzinę dla Ziemi!

Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez Światowy Fundusz na rzecz Przyrody (WWF), która od 2007 roku  odbywa się w ostatnią sobotę marca. Tego dnia, zarówno osoby prywatne, jak i różnego rodzaju instytucje, poprzez symboliczne zgaszenie świateł między godz. 20:30 a 21:30 czasu lokalnego sygnalizują zaangażowanie i refleksję nad przyszłością naszej planety.

W poprzednim roku w akcji wzięło udział 187 państw na 7 kontynentach. W Polsce pogrążyły się w ciemnościach m.in. Stadion Narodowy w Warszawie, Teatr Wielki, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. Na świecie wygaszono m.in.: Piramidy w Gizie, Wieżę Eiffla w Paryżu, Big Ben w Wielkiej Brytanii i Operę w Sydney.

GODZINA DLA ZIEMI: Sobota, 24 marca 2018 r.  godzina 20:30 – 21:30.

(SR, duw.pl)