Gminny Turniej Warcabowy – wyniki

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGminny Turniej W Warcabach 100-polowych podsumowujący cykl rozgrywek w roku 2015 odbył się w niedzielne popołudnie w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce. O godzinie 14 sala gimnastyczna wypełniła się ludźmi, dla których warcaby są częścią dnia codziennego.

Pan Bogdan Terefelko, sędzia główny turnieju przywitał uczestników, życząc im udanych rozgrywek. W ośmiu kategoriach wiekowych wystartowało 25 osób. Zawodom przyglądało się i nagrody wręczało dwóch sędziów Bogdan Terefelko i Marek Rogalski.

– Warcaby były zawsze ważne w życiu mojej rodziny. Podczas świąt graliśmy z tatą i rodzeństwem, przeprowadzaliśmy takie „rodzinne” zawody, nie było wtedy internetu, w TV były dwa kanały, takie gry były bardzo popularne we wszystkich domach. Próbuję w naszym domu wprowadzić tę zasadę, choć wychodzi mi to średnio, bo dla dzieci teraz rozrywką jest Internet. Mimo wszystko konsekwentnie będę tą tradycję pielęgnować – mówi Pani Monika Idczak, zwyciężczyni w kategorii seniorek.

Klasyfikacja końcowa:

ŻACZKI

1 miejsce Piotr Pączkowski z Raszówki

ORLICZKI

1 miejsce Beata Zieleniec z Obory

ORLIKI

1 miejsce Szymon Pączkowski z Raszówki

1 miejsce Bartosz Terefelko z Raszówki

3 miejsce Jakub Skibik z Karczowisk

4 miejsce Korneliusz Snopkowski z Księginic

5 miejsce Marek Pazoła z Księginic

MŁODZICZKI

1 miejsce Dominika Wąsiel UG Lubin

2 miejsce Marta Zieleniec z Obory

MŁODZIKI

1 miejsce Mateusz Pasternak z Raszówki

2 miejsce Marek Idczak z LIśca