Gminny Turniej Tenisa Stołowego

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im Orła Białego w Raszówce zorganizowano już po raz trzeci Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Było na co popatrzeć, walka o podium odbywała się systemem każdy z każdym.

Turniej otworzył Alfred Pilch z Urzędu Gminy w Lubinie, życząc wszystkim w imieniu wójta najlepszych osiągnięć sportowych i  przede wszystkim zdrowej rywalizacji.  Dbał o to sędzia Marek Rogalski, nagrody przyznano w kilku kategoriach.

Wśród seniorów zwyciężył Marek Cholewa z Raszówki, drugie miejsce wywalczył Filip Pilarczyk także z Raszówki. Trzecie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Radulewiczowi z Miłoradzic. W kategorii seniorek zwyciężyła Monika Idczak z Liścca, a w kategorii juniorek Karolina Radulewicz z Miłoradzic. Najlepszą w kategorii dziewcząt okazała się Amelia Jędrzejewska z Raszówki.

Najzacieklejsza walka odbywała się w kategorii juniorów i chłopców. Zwycięzcą w juniorach został Oskar Jadach z Raszówki, za nim uplasował się Bartłomiej Mieliński z Raszówki, trzecie miejsce wywalczył Kamil Panek z Miłoradzic. W kategorii chłopców niepokonany okazał się Łukasz Ickiewicz z Raszówki, który nie przegrał żadnego pojedynku, drugie miejsce wywalczył Bartłomiej Róg z Chocianowa, po brąz sięgnął Jakub Skibik z Karczowisk.

Dodatkową nagrodę dla najstarszego zawodnika otrzymał 81- letni Franko Kędra z Lubina. Franko zajął czwarte miejsce w kategorii seniorów.

(AI, SR)