Gminny Turniej Szachowy rozstrzygnięty!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZnamy zwycięzców Gminnego Turnieju Szachowego z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Wójta Gminy Lubin. Frekwencja tegorocznych zawodów przerosła najśmielsze oczekiwania.

Uczestników przywitał w imieniu Wójta, Radny Gminy Lubin Tomasz Fuczek.

– Witam wszystkich zawodników, na tym szlachetnym wydarzeniu. Nasz turniej jest uczczeniem największego święta Polaków, Święta Niepodległości, a więc do boju – mówił radny.

Zawodnicy podzieleni byli na cztery kategorie. Najlepsze w klasyfikacji kobiet okazały się Magdalena Zieleniec, Oliwia Kałuszka oraz Marta Zieleniec. W kategorii seniorzy, zwyciężył Grzegorz Józefiak, tuż za nim był Krystian Kania, a miejsce trzecie zdobył Wiesław Baran. Wśród juniorów niepokonany był Jerzy Twardziak, za nim uplasował się Dawid Kawka, a miejsce trzecie przypadło Michałowi Wojtanowskiemu. W kategorii dzieci wyróżniono sześć pierwszych miejsc. Nagrody otrzymali: Bartłomiej Róg, Daniel Staniów, Oliwier Barankiewicz, Mateusz Dziewiatowski, Beata Zieleniec oraz Mikołaj Dusza.

Bez wątpienia frekwencja podczas tegorocznej edycji turnieju była największa. Zainteresowanie szachami jest bardzo duże wśród mieszkańców Gminy Lubin. Gra jest bardzo popularna szczególnie wśród dzieci, które mają w szkołach zajęcia uczące tej gry. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był siedmioletni Aleksander Kurek.

-To jest moja druga pasja, bo na pierwszym miejscu i tak zawsze będzie koszykówka. Grać w szachy nauczyła mnie mama, a teraz często gram z kolegami na przerwach w szkole. Szachy uczą myślenia, strategii, wyciszają mnie, dlatego potem lepiej myślę na lekcjach – mówi dziesięcioletni Bartosz Błauciak, uczeń Szkoły Podstawowej w Szklarach Górnych.

Turniej odbywał się na dystansie 7 rund z tempem dziesięciominutowym. Oznaczało to, że każda partia mogła trwać maksymalnie 20 minut, z czego każdy z zawodników miał dla siebie połowę tego czasu. Nad poprawnością przebiegu turnieju czuwał sędzia Mariusz Walada.