Gminny Turniej Szachowy dla dzieci rozstrzygnięty!

Pod nazwą „Bawimy się grając w szachy” odbył się Gminny Turniej Szachowy dla dzieci klas I-III szkół podstawowych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Jagoda Szczepańska, w kategorii chłopcy triumfował Maciej Słowikowski. W klasyfikacji drużynowej natomiast zwyciężyła ekipa ze Szklarach Górnych.

Do Gminnego Turnieju Szachowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy wygrali eliminacje, jakie przeprowadzone były w każdej z sześciu gminnych szkół podstawowych. Najlepsza dziesiątka, pięć dziewcząt i pięciu chłopców, reprezentowało swoją szkołę podczas gminnego turnieju.

Rozgrywki odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Aby wyłonić zwycięzcę konieczna była dogrywka, bowiem aż troje zawodników zdobyło taką samą liczbę punktów. Ostatecznie pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt zdobyła Jagoda Szczepańska z SP Krzeczyn Wielki, na pozycji drugiej znalazła się Zuzanna Miedziak z SP Raszówka, natomiast miejsce trzecie zajęła Alicja Fuczek z SP Szklary Górne.

W kategorii chłopcy zwyciężył Maciej Słowikowski z SP Szklary Górne. Drugie miejsce zajął Kornel Czekajło także z SP Szklary Górne. Na miejscu trzecim znalazł się Bartosz Piotrowski z SP Raszówka.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja ze Szklar Górnych. Tuż za nią znalazła się drużyna z Raszówki, a na miejscu trzecim uczniowie z SP Niemstów.

Turniej był rozgrywany profesjonalnie z użyciem zegarów i pełną oprawą sportową. Co więcej, miał charakter nie tylko zawodowy ale także edukacyjny, ponieważ w zawodach brały udział dzieci, które uczestniczą w programie zapoczątkowanym przez gminę w 2015 r. pod nazwą „Edukacja przez szachy w szkole”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Za zajęcie miejsc I-III uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, dodatkowo zwycięzca każdej kategorii nagrodzony został pucharem.

Sędzią głównym turnieju był Józef Bałdyga. Zawody odbyły w Szkole Podstawowej w Szlarach Górnych.