Gminny Turniej Dzikich Drużyn (galeria zdjęć)

Sportowa rywalizacja w duchu fair-play, a przy okazji świetna zabawa – towarzyszyły Gminnemu Turniejowi „Dzikich Drużyn”, który rozegrany został w Krzeczynie Wielkim. Nowoczesny obiekt przy miejscowej szkole podstawowej był areną arcyciekawych  piłkarskich zmagań.

W turnieju piłki nożnej chłopców wzięły udział cztery drużyny, po dwie ekipy z Niemstowa i Krzeczyna Wielkiego. Grano systemem ,,każdy z każdym”, a następnie dwie najlepsze reprezentacje rozegrały mecz finałowy, a ekipy z trzeciego i czwartego miejsca mecz o trzecie miejsce.

Po rundzie zasadniczej prowadzenie objęła drużyna Polonii Krzeczyn I, która zwycięstwa nie oddała już do końca, pokonując w meczu finałowym Polonię Krzeczyn II – 2:0. W meczu o trzecie miejsce Victoria Niemstów I wygrała z Victorią Niemstów II – 0:3

Najlepszym strzelcem turnieju został Mateusz Włodarczyk z Polonii, który zdobył pięć  bramek, za najlepszego zawodnika uznany został Olaf Goliszewski z Victorii, a tytuł najlepszego bramkarza przypadł Alanowi Jamrozowi z Polonii.

Wybrano również najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. Zostali nimi Marcin Skupień z Victorii Niemstów I, Antoni Moroch z Victorii Niemstów II, Dawid Ślipko z Polonii Krzeczyn Wielki I oraz Igor Bausch z Polonii Krzeczyn Wielki II.

Na zakończenie rozegrano konkurs ,,Strzał w poprzeczkę”, którego zwycięzcą został zawodnik Polonii Mateusz Ślipko.

Nagrody i wyróżnienia w postaci słodyczy i sprzętu sportowego wręczali Jerzy Tadla i Wojciech Wojtałowicz. Turniej zorganizowany został przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.