Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Patrycja Maślej w kategorii szkół podstawowych a Paweł Polański w grupie gimnazjalnej zwyciężyli w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Obydwoje reprezentować będą Gminę Lubin w eliminacjach powiatowych.

Patrycja Maślej, uczennica Szkoły Podstawowej w Niemstowie mimo, że debiutowała w konkursie wiedzy pożarniczej  – zdobyła 24,66 punktu na 25 możliwych do zdobycia.

Paweł Polański, uczeń Gminnego Gimnazjum w konkursie stratował po raz czwarty. W ubiegłym roku zwyciężył nie tylko w gminnych eliminacjach, wygrał także na szczeblu powiatowym, a w skali Dolnego Śląska uplasował się na piątym miejscu.

Testy zarówno dla szkół podstawowych, jak i gimnazjów wymagały niebagatelnej wiedzy pożarniczej: co oznacza symbol GP-6z, co służy do wytwarzania ciężkiej piany, ile razy w roku należy usuwać zanieczyszczenia z przewodów dymowych – to tylko niektóre z nich. Mimo tego wszyscy uczestnicy poradzili sobie z nimi doskonale .

– Bardzo cieszy mnie obecność i wysoki poziom wiedzy z zakresu pożarnictwa tak młodych osób. Świadczy to o tym, że rośnie kolejne pokolenie osób wrażliwych, gotowych do poświęceń, odważnych i chcących działać na rzecz swojej lokalnej społeczności. Jestem z was bardzo dumny, życzę sukcesów w kolejnych szczeblach eliminacji, będziemy mocno trzymać za was kciuki. A wy spróbujcie namówić swoich kolegów i koleżanki do udziału w tym konkursie, do zdobywania wiedzy w tej trudnej materii – by przyszłym roku było nas tu jeszcze więcej – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin podczas wręczania nagród.

Gminę Lubin w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” reprezentować będą także zdobywcy drugich miejsc w gminnym konkursie. W kategorii szkół podstawowych będzie to Dorota Sobuś ze Szkoły Podstawowej w Raszówce, a grupie gimnazjalnej wystartuje Maciej Marciniak z Gminnego Gimnazjum.

Na kolejnych miejscach w konkursie gminnym uplasowali się Michał Buszkiewicz z SP w Niemstowie, Jakub Skibik w SP w Raszówce oraz Michał Kucharski i Maria Mazur z SP w Szklarach Górnych.

Powiatowe eliminacje konkursu odbędą się 31 marca o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Lubinie.

(MG)