Gminny konkurs wiedzy pożarniczej rozstrzygnięty

Paweł Polański zwycięzca Gminnego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.

Paweł Polański z Niemstowa zwyciężył w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom”, osiągając maksymalną ilość punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Barbara Krac ze Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim, a na trzecim Adrianna Chojnacka z SP w Raszówce.

Pytania testu nie były łatwe. Jakim symbolem oznaczony jest samochód gaśniczy ciężki z autopompą? Jaki narząd jest najbardziej wrażliwy na niedotlenienie? Od którego roku działa Krajowy system ratowniczy-gaśniczy? To tylko niektóre z nich. Uczniowie gminnych szkół poradzili sobie z nimi doskonale. Komisja konkursowa w składzie: druh Grzegorz Obara, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Marek Maślej, Komendant Gminny oraz Bogusława Kotlarska z Urzędu Gminy w Lubinie poziom konkursu oceniła bardzo wysoko.

Czwarte miejsce w gminnym konkursie wiedzy pożarniczej zajęła Natalia Oknińska z Raszówki, piąte Ewelina Ordowska z Krzeczyna Wielkiego, szóste Michał Kucharski ze Szklar Górnych, siódme Dawid Herejczak z Niemstowa, a ósme Aleksander Chorchol ze Szklar Górne.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 1 kwietnia zakwalifikowali się zdobywcy dwóch pierwszych miejsc  Paweł Polański i Barbra Krac, a w kategorii gimnazjalistów Krzysztof Polański i Marek Huzar.

Wszyscy uczestnicy Gminnego Turnieju Wiedzy Pożarniczej otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył im wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubinie brygadiera Marka Kamińskiego, zwiedzili także Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Lubinie.