Gminne konkursy na najpiękniejszy wieniec oraz stół dożynkowy

Zapraszamy do udziału w gminnych konkursach dożynkowych na „Najładniejszy stół dożynkowy” oraz na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Szczegóły obu konkursów znajdziecie poniżej.

„Najładniejszy stół dożynkowy” celem tego konkursu jest upowszechnianie i kultywowanie tradycji związanych z obrzędami dożynkowymi, prezentacja najładniejszych stołów dożynkowych oraz ich nagrodzenie. W konkursie może wziąć udział każdy z terenu gminy Lubin. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w biurze Ośrodka Kultury Gminy Lubin osobiście lub e-mailowo: sekretariat@okgminalubin.pl do dnia 25.08.2017 r. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 02.09.2017 r. na boisku sportowym przy ul. Bursztynowej w Oborze. Współorganizatorami są: Gmina Lubin oraz Sołtys i Rada Sołecka wsi Obora.

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie: Regulamin na stół dożynkowy 2017

„Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Jest o co walczyć, bowiem zwycięski wieniec będzie reprezentował naszą gminę podczas powiatowych uroczystości dożynkowych w Ścinawie. Termin zgłoszenia wieńca mija 14 sierpnia br. Do udziału w zabawie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Lubin.  Zgłaszać można jedynie wieńce, których sposób wykonania zgodny będzie z tradycją dawnych wieńców dożynkowych. Oznacza to, że wieńce swoją formą i użytymi materiałami powinny nawiązywać do polskich tradycji wieńców dożynkowych. Wieniec nie powinien być wyższy niż 180 cm. Z kolei szerokość u podstawy oraz maksymalna średnica wieńca nie powinna przekraczać 150 cm. Podczas wykonywania wieńca nie można używać elementów plastiku, styropianu i tworzywa sztucznego. Konstrukcja wieńca musi umożliwiać jego niesienie w korowodzie dożynkowym. Termin zgłoszenia wieńca upływa 14 sierpnia 2017 r. o godz. 15.00. Zgłoszenie na karcie dołączonej do regulaminu prosimy kierować na adres e-mail: sekretariat@okgminalubin.pl lub osobiście w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Lubin, Księginice 14.

Wieniec należy dostarczyć 19 sierpnia 2017 r. w godzinach 15.30 do 16.30 na boisko w Czerńcu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi o godzinie 17.00.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie: REGULAMIN wieniec dożynkowy 2017

(zdjęcie: pixabay.com, tekst i zdjęcie: MCh)