Gminny akcent podczas gali konkursu na szczeblu wojewódzkim

Laureat konkursu „Sołtys Roku 2016 Gminy Lubin” Jan Olejnik, sołtys Gorzycy, uczestniczył w gali konkursu „Sołtys Roku” na szczeblu wojewódzkim. Podczas uroczystości wręczano nagrody oraz wyróżnienia najbardziej aktywnym i zaangażowanym w życie mieszkańców sołtysom.

Nagrody główne z rąk Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka otrzymali: I miejsce – Dawid Stawiak z miejscowości Siemianice w gminie Oborniki Śląskie, II miejsce – Urszula Wróbel z miejscowości Mąkolno w gminie Złoty Stok oraz III miejsce – Tadeusz Fugol z miejscowości Gajków w gminie Czernica.

Nagroda „Sołtys Roku” przyznawana jest sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru. Na tegoroczną edycję do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęło ponad 130 wniosków z całego Dolnego Śląska.

W tym roku wyjątkowo, ze względu na duże zainteresowanie konkursem, zgłoszonym Sołtysom przyznano również cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Sylwia Strombek z miejscowości Lubów w gminie Jemielno, Tomasz Domal z miejscowości Bogusławice w gminie Oleśnica, Małgorzata Kowcz z miejscowości Smardzów w gminie Siechnice, a także Kamila Rusinko w miejscowości Przesieczna w gminie Radwanice.

Uroczystość odbyła się Sali Głównej Hotelu Agro Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.