Gminne „Mini-Muzeum” na finiszu

Przypominamy, że nadal trwa akcja poszukiwania i zbierania eksponatów, które wzbogacą kolekcję przygotowywanej wystawy pn. „Gmina Lubin wczoraj i dziś” . Czekamy na stare wagi, naczynia, maszyny i urządzania rolnicze, aparaty fotograficzne, maszyny do pisania czy telefony.

Organizatorem „Mini-Muzeum” jest Ośrodek Kultury Gminy Lubin, który wypożycza przedmioty na uzgodnionych z ich właścicielem warunkach (WYPOŻYCZENIE). Nie jest istotny stan techniczny eksponatów. Mogą być to przedmioty zniszczone lub uszkodzone. OKGL deklaruje ich – przynajmniej częściowe – odnowienie.

Czekamy na:

* Sprzęt gospodarstwa domowego:

– wagi, młynki, maszynki,

– naczynia

– pralki i tary magle i kołowrotki

– żelazka

– komputery, adaptery i gramofony,  radia i telewizory, maszyny do pisania i liczenia, liczydła,

* Maszyny i urządzenia rolnicze:

– heble

– sierpy

– kosy

– pługi

–  brony

* Stare aparaty fotograficzne

* Maszyny do pisania

* Telefony stacjonarne i komórkowe

* Sprzęt sportowy:

– narty

– sanki

– łyżwy

oraz wszystko to, co w Państwa opinii może wzbogacić naszą ekspozycję.

Gminne „Mini-Muzeum” mieścić się będzie w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Księcia Ludwika I nr 3 w Lubinie. Jego oficjalne otwarcie planowane jest w okresie powakacyjnym.