Gminne Gimnazjum przechodzi do historii

Z udziałem absolwentów z poprzednich roczników, co miło zaskoczyło całą kadrę pedagogiczną i w obecności wielu rodziców, uroczyście zakończono ostatni rok szkolny w Gminnym Gimnazjum. Świadectwa odebrało 61 osób, przed którymi teraz bardzo ważny, nowy etap życia w szkołach średnich.

– Obiecujemy, że będziemy godnie reprezentować naszą szkołę i włożymy wiele wysiłku, by w przyszłości osiągać jak najlepsze wyniki – mówili uroczyście tegoroczni absolwenci, podczas ceremonii nagradzania najlepszych wyników i największych osiągnięć kulturalno-sportowych.

– Serce bije mi bardzo mocno, kiedy na was patrzę i widzę naszych absolwentów z lat poprzednich, którzy dzisiaj są już dorosłymi ludźmi. Bardzo Wam dziękuję za zaangażowanie i rodzicom za współpracę. Za wasz codzienny trud, bez was ta szkoła byłaby zupełnie inna, a wiecie sami, że była naprawdę wyjątkowa – mówił nie ukrywając wzruszenia Mateusz Marciniak dyrektor szkoły.

Gminne Gimnazjum powstało sześć lat temu i choć było wiele problemów z jego lokalizacją bowiem mieściło się kolejno na ulicach: Skłodowskiej-Curie, Szpakowej i Księcia Ludwika I, to niepowtarzalnego ducha tej szkoły tworzyła kadra  i nietuzinkowi uczniowie, osiągający bardzo wiele sukcesów  w wielu dziedzinach. Bardzo wiele działo się na zajęciach pozalekcyjnych i wspólnych wyjazdach.  Szkoła współpracowała m.in. z Fundacją Krzyżowa, czy też z Polonią mieszkającą w Rosji i niemieckimi rodzinami, gdzie wyjeżdżano w ramach uczniowskich wymian.

Tablicę upamiętniającą powstanie szkoły w 2013 roku uroczyście przekazano wójtowi i docelowo ma trafić do gminnego minii muzeum. Dziękując za te lata współpracy wieloletniemu dyrektorowi wójt Tadeusz Kielan mówił:

– Od początku istnienia gimnazjum kierowała panem troska o wychowanie młodzieży. Widzieliśmy, że najważniejszy był zawsze uczeń i jego dobro. Motywował pan uczniów i nauczycieli do udziału w  wielu projektach. Swoją kreatywnością i zapałem mobilizował pan całą społeczność szkolną do działań, które wzbogacały życie szkoły, umożliwiały aktywność i rozwój uczniów na różnych płaszczyznach. Cieszył się pan zaufaniem uczniów, nauczycieli, rodziców. Bardzo za to dziękuję.

– Lata tu spędzone pokazały, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie, że im wyżej, tym piękniejsze są widoki. Dziękujemy nauczycielom za wysiłek i trud włożony w edukację naszych dzieci. Dziękujemy za cierpliwość oraz entuzjazm do przekazywania wiedzy młodym ludziom. Życzę kolejnych owocnych lat pracy, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym – mówiła Ewa Jarkowiec przewodnicząca Rady Rodziców.

Wszyscy nauczyciele z gimnazjum będą mieli nowe miejsca pracy od września. Gminne Gimnazjum oficjalnie zakończy działalność 31 sierpnia. Dotychczasowy dyrektor będzie od września kierował Szkołą Podstawową w Krzeczynie Wielkim.

(SR)