Gminne Gimnazjum już po remoncie

Malowanie ścian, wymiana posadzek i drzwi, uzupełnienie oświetlenia oraz montaż armatury sanitarnej – to tylko niektóre zadania wykonane w ramach adaptacji budynku przy ul. Księcia Ludwika I na potrzeby Gminnego Gimnazjum. Obecnie przygotowywane są pracownie i sale lekcyjne.

Nieco krótsze wakacje mają w tym roku nauczyciele z Gminnego Gimnazjum. To oni, korzystając z przerwy w nauce, ustawiają pomoce dydaktyczne i kompletują wyposażenie klas. Jak sami mówią mają w tym doświadczenie. Najpierw tworzyli Gminne Gimnazjum przy ul. Skłodowskiej-Curie, później przeprowadzali się do Gimnazjum nr 1 przy ul. Szpakowej w Lubinie, a teraz urządzają szkołę przy ul. Księcia Ludwika I. Tym razem już bez  wątpienia ostateczną– bo właścicielem budynku od maja b.r. jest Gmina Lubin.

W nowej siedzibie Gminnego Gimnazjum przeprowadzone zostały już wszytki niezbędne prace modernizacyjne. Pomalowano ściany, wymieniono posadzkę, ślusarkę, armaturę sanitarną i uzupełniono oświetlenie.

Najbardziej pracochłonne były zadania wynikające z konieczności dostosowania klatek schodowych i pomieszczeń gimnazjum do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

Polegały one m.in. na wymianie drzwi, montażu ścianek aluminiowych i okien oddymiających oraz modernizacji istniejącego systemu oddymiania.

Obecnie trwają procedury odbiorowe, a od 4 września szkoła ma być gotowa na przyjęcie uczniów.

(MG)