Gminne derby Huzar Raszówka – Platan Siedlce 1: 2 (1:1)

Derbowe spotkanie drużyn z naszej gminy zapowiadało się jako szalenie zacięty mecz. Wszyscy obecni na stadionie obejrzeli bardzo emocjonujące widowisko, w którym sytuacje zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Na pierwszą bramkę czekaliśmy do 23.minuty. Pięknego gola zdobył Przemysław Fijałkowski. Po stracie gola gospodarze zaczęli groźniej atakować czego efektem była fantastyczna bramka zdobyta z rzutu wolnego przez Pawła Dońca w 37. minucie. Po zmianie stron Huzar mógł w ciągu 10 minut zdobyć dwie bramki, lecz piłkarzom zabrakło ,,zimnej krwi”. Do końca spotkania trwała ostra walka i gdy wydawało się, że derby skończą się podziałem punktów, goście w 90. minucie przeprowadzili zabójczą kontrę i po strzale Marcina Lorka zgarnęli trzy punkty.

W przerwie spotkania odbył się tradycyjny konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Dawid Kochan. Najlepszymi piłkarzami spotkania wybrano Macieja Kowala (Platan) i Pawła Dońca (Huzar). Nagrody w imieniu wójta Gminy Lubin wręczył radny Marcin Nyklewicz.

Wyniki w pozostałych meczach naszych drużyn:

 

GKS Męcinka – Iskra Księginice 1:2

KS Kłopotów Osiek – Błękitni Kościelec 4:1

Unia Miłoradzice – Czarni Dziewień 5:4

Sokół Jerzmanowa – Fortuna Obora 13:0

Victoria Niemstów – Kłos Moskorzyn 2:5

Iskra II Księginice – LZS Nowa Wieś 0:1

Victoria Siciny – Unia Szklary Górne 1:4

(JT)