Gminne derby dla Miłoradzic

Po ubiegłotygodniowej inauguracji sezonu rozgrywek Klasy Okręgowej i A-Klasy, sezon rozpoczęła także B-Klasa. Najlepszy debiut ma koncie drużyna Platana Siedlce, która pokonała LZS Nową Wieś Lubińską 14:1 i zajmuje pozycję lidera tabeli. Doskonale wypadł też Huzar Raszówka, która ze Startem Ostnica wygrał 1:5.

Pozostałe drużyny Gminy Lubin grające w B-Klasie z mniejszym powodzeniem zakończyły pierwszą kolejkę sezonu, przegrywając swoje spotkania. Podobnie było w przypadku grającej w najwyższej klasie rozgrywkowej Iskry Księginice, która przegrała dwa pierwsze mecze.

Miniony weekend przyniósł także pierwsze gminne derby, rozegrane w A-Klasie pomiędzy Unią Miłoradzice i Transportowcem Kłopotów-Osiek.

Początek meczu ułożył się idealnie dla gospodarzy, którzy w 10. minucie po świetnym strzale Pawła Misty objęli prowadzenie 1:0. Do końca pierwszej połowy trwała męska walka o każdy centymetr boiska. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Obie drużyny miały swoje sytuacje bramkowe lecz to gospodarze w 72. minucie po strzale Tadeusza Bolka z rzutu karnego podwyższyli stan meczu na 2:0. Gdy wydawało się, iż do końca spotkania nic się już nie wydarzy w 88. minucie bramkę zdobył Krzysztof Kieler, ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Unii Miłoradzice.

Drużyna gospodarzy dała wyraźny sygnał, że w tym sezonie zamierza powalczyć o czołowe miejsca w Klasie A, natomiast goście w swoim drugim spotkaniu pokazali, że mimo porażki w kolejnych meczach na pewno powalczą o punkty.

W przerwie spotkania odbył się konkurs rzutów karnych, w którym zwyciężył Jan Chmielewski z Kłopotowa. Najlepszymi ,,aktorami” niedzielnego spotkania zostali wybrani Mateusz Olszewski (Transportowiec) i Grzegorz Rozmiarek (Unia).

Nagrody wręczali wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz Jerzy Tadla, gminny instruktor sportu.

Obiekt w Miłoradzicach w ostatnich miesiącach przeszedł gruntowną modernizację. Ułożono nową murawę, ustawiono ogrodzenie, powstały wiaty dla zawodników, piłkochwyty oraz kilkadziesiąt fotelików dla publiczności. Remont boiska sfinansowany został ze środków Gminy Lubin, a w jego realizację mocno zaangażował się prezes Unii Miłoradzice Kazimierz Jaszowski, za co przed pierwszym gwizdkiem bardzo serdecznie podziękowali mu piłkarze.

W tym sezonie w tzw. niższych ligach Gminę Lubin reprezentować będzie osiem drużyn, które swoje spotkania rozgrywać będą w pięciu grupach. W Klasie Okręgowej gra Iskra Księginice, w pierwszej  grupie legnickiej A-Klasy Fortuna Obora, a w drugiej Unia Miłoradzice i beniaminek Transportowiec Kłopotów-Osiek. Także nasze drużyny grające w B-Klasie podzielone na dwie grupy. W drugiej spotkają się Platan Siedlce i Unia Szklary Górne, a w trzeciej Huzar Raszówka i Victoria Niemstów.