Gminne derby dla Kłopotowa

Ostatnia kolejka rozgrywek piłki nożnej B-Klasy przyniosła pojedynek dwóch czołowych zespołów tabeli. Zmierzyły się ze sobą zajmujący pierwsze miejsce Huzar Raszówka i Transportowiec Kłopotów, którego od lidera po ostatnim meczu dzieli zaledwie punkt.

Już przed meczem, zapowiadającym się jako hit wiosennej rundy B-Klasy, wyczuwało się ogromną nerwowość w obu ekipach. Od pierwszych minut trwała ostra, męska walka. Z biegiem czasu zaczęła uwidaczniać się optyczna przewaga drużyny Transportowca. Do przerwy jednak żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Po zmianie stron piłkarze Huzara uzyskali nieznaczną przewagę w środkowej strefie boiska, stwarzając sobie kilka sytuacji strzeleckich.

Gdy wydawało się, iż spotkanie skończy sie sprawiedliwym podziałem punktów w 85. minucie zawodnik z Kłopotowa Dawid Szymczyk popisał się fantastycznym uderzeniem z 25 metrów. Mimo usilnych starań obu ekipom nie udało się zmienić wyniku spotkania. Wynik 1:0 z pewnością przyczyni się do tego, iż do końca rundy będzie trwała zacięta walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, a przed Transportowcem dodatkowa  szansa odrobienia straty do lidera – zaległe spotkanie z Sokołem Niechlów.

W przerwie meczu tradycyjnie już odbył się konkurs rzutów karnych, którego zwycięzcą został Grzegorz Bilewicz (Miłoradzice), a wśród najmłodszych kibiców Filip Olszewski (Lubin). MVP spotkania zostali wybrani: Szymczyk Dawid (Transportowiec) i Grzegorz  Zuber (Huzar).

Nagrody wręczył Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan

Podczas minionej kolejki doskonale spisały się pozostałe zespoły Gminy Lubin grające w B-Klasie. Platan Siedlce rozgromił Błysk Studzionki 4:0, Unia Szklary Górne pokonała Błyskawicę Luboszyce 2:0, a Victoria Niemstów zwyciężyła z LZS Żelazny Most 3:1.

A-Klasa

Remisem i porażką zakończyły 21. kolejkę nasze drużyny grające w A-Klasie. Unia Miłoradzice na wyjeździe zremisowała ze Spartą Parszowice 1:1, a Fortuna Obora, także w wyjazdowym spotkaniu, uległa Wilkom Różana 5:2.

Klasa Okręgowa

Minionej kolejki do udanej nie zaliczy także grająca w najwyższej klasie rozgrywkowej Iskra Księginice. Podopieczni Remigiusza Postrożnego wyjechali z Legnicy bez punktu, ulegając miejscowemu Konfeksowi 0:3. Zespół z Księginic zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli, spośród szesnastu drużyn legnickiej okręgówki.

(JT/MG)