Gmina Przyjazna Seniorom

Gmina Lubin przystępuje do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Gminy Lubin, który ukończył 60 lat będzie mógł ubiegać się o wydanie takiej karty.

Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Takich punktów jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie.

W programie uczestniczy obecnie ponad 100 samorządów.

– Przystąpiliśmy do tego projektu ponieważ wiemy, że chcieli w nim uczestniczyć nasi seniorzy. Obecnie szukamy lokalnych partnerów akcji i już dziś zapraszamy na uroczystą  inaugurację programu, która odbędzie się w styczniu – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Inauguracja Programu Gmina Przyjazna Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora połączona będzie z rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego Akademii Senioralnej Gminy Lubin.

Seniorzy już mogą aplikować o wydanie karty. Stosowne druki można pobrać w pokoju nr 120 Urzędu Gminy w Lubinie, Ośrodku Kultury Gminy Lubin , także tutaj: Formularz dla Seniora

Gdzie skorzystać z karty seniora: https://glosseniora.pl/gdzie-skorzystac-z-karty/

Już dziś zapraszamy do udziału w Dniu Zdrowia Seniora, który odbędzie się 7 grudnia 2018 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań m.in. kardiologicznych oraz uczestniczyć w wykładach na temat zdrowego stylu życia.

Zapisy indywidualne lub grupowe przyjmowane są pod nr telefonu 12 429 37 28.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1871515309562334/