Gmina mieszkańcom Lubina, czyli integracja bez łączenia…

Kwiaty i życzenia dla mieszkanek Lubina, okraszone wyjątkowym koncertem, a do tego pokaz niezwykłego rękodzieła – tak 8 marca w Galerii Cuprum Arena Gmina Lubin uczciła Dzień Kobiet. Kwiaty wręczali paniom m.in. wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, przewodniczący Rady Gminy Norbert Grabowski oraz radni, a najsilniejszą reprezentację stanowili  strażacy z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Akcja zorganizowana została pod hasłem „Jesteśmy sąsiadami. Dobrymi sąsiadami!” i zdecydowanie zdominowała tego dnia popołudnie w lubińskiej galerii handlowej.

Ekspozycja rękodzieła prezentowana w holu galerii przyciągnęła tłumy, a występujące na scenie zespoły działające przy Ośrodku Kultury zgromadziły naprawdę liczną publiczność.

Obecność strażaków również zrobiła swoje. Ubrani w galowe mundury obdarowywali panie tulipanami, różami i goździkami, częstowali dorodnymi jabłkami z gminnych sadów, a maluchom rozdawali balony.

– Celem naszej akcji było pokazanie, że mieszkańcy miasta i gminy są zintegrowani w sposób wyjątkowy. Udało nam się to doskonale, a opinie, które usłyszałem utwierdziły mnie w przekonaniu, nie ma żadnych przesłanek do tego, by tę integrację wzmacniać, tym bardziej w sposób siłowy – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

– Jestem mieszkanką Przylesia, w pobliżu uprawiam działkę, leżącą w granicach miasta, ale bezpośrednio sąsiadującą z Osiekiem. Bardzo się z tego cieszę, bo za każdym razem, gdy tam jadę mam wrażenie, że wyjeżdżam na wieś. Proszę mi wierzyć ta świadomość działa na mnie kojąco. Nie wiem po co ktoś, chce zmieniać coś, co tak dobrze funkcjonuje – mówiła jedna z mieszkanek Lubina.

Muzycznymi prezentami dla mieszkańców Lubina były występy zespołów: OSIECZANKI z Osieka, LEJDIS ze Składowic, SIEDLECKA NUTA z Siedlec, ROZŚPIEWANE PASTUSZKI z Gogołowic oraz TEATR TAŃCA z Raszówki.

Autorzy wyjątkowego rękodzieła prezentowanego na ekspozycji Ośrodka Kultury Gminy to: Małgorzata Ryś  i Cecylia Szwedo z Osieka, Regina i Franciszek Kijewscy oraz Janina Mucha z Chróstnika, Grażyna Balewicz ze Składowic, Katarzyna Węglińska z Goli, Gabriela Razowska z Krzeczyna Małego oraz Maria Galuba z Siedlec.

W Dniu Kobiet, zorganizowanym w Galerii Cuprum Arena uczestniczyli m.in. zastępca wójta Gminy Lubin Bartosz Chojnacki, wiceprzewodniczący Rady Gminy: Lubin Sylwia Pęczkowicz-Kuduk i Andrzej Olek, szefowa komisji oświaty i kultury Zofia Marcinkiewicz, radni Łukasz Kurowski i Elżbieta Białosiewicz, a także radny powiatu lubińskiego Wojciech Dziwiński.

(MG)