Gmina Lubin w „Marszu Przyjaźni

Drukowanie

Pokojowo, z uśmiechem i śpiewem na ustach, dzieci z rodzicami i dziadkami, przyjaciele i sąsiedzi – spotkajmy się w najbliższą niedzielę i wyraźmy swoje „nie” dla pomysłu prezydenta Lubina, który próbuje siłą przejąć siedem naszych sołectw. Będą z nami strażacy z OSP, zespoły ludowe, drużyny sportowe, dzieci, młodzież i dorośli!

Skutki zmiany granic mogą być nieodwracalne. Czarny, ale niestety realny  scenariusz to całkowita likwidacja Gminy Lubin.

– Serdecznie  zapraszam do wzięcia udziału  w „Marszu Przyjaźni”, którego celem jest okazanie naszej jedności w trosce o utrzymanie dotychczasowych granic Gminy Lubin. Uczestnictwo w marszu to Państwa wyraźny sprzeciw wobec działań zmierzających  do przyłączenia  siedmiu sołectw Naszej Gminy do miasta Lubina. „Marsz Przyjaźni” to chęć pokazania  Mieszkańcom Miasta, że więcej nas łączy niż dzieli. Państwa obecność, będzie dowodem solidarności  i wyrazem troski o przyszłość  mieszkańców  wsi wobec próby podziału Gminy Lubin – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, zachęcając do udziału w Marszu.

Wyruszamy w niedzielę 17 marca o godz. 15:00 z lubińskiego Rynku.

Bądźmy tam razem!