Gmina Lubin – Sportową Gminą 2015

IMG_5677Samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie wręczone zostały tytuły Sportowa Gmina 2015. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się na Gali Sportowej w Warszawie. Nagrodę dla Gminy Lubin odebrał wójt Tadeusz Kielan.

To już VII edycja konkursu Sportowa Gmina. Wyróżnieniem tym od 2010 roku uhonorowano 174 samorządy, które inwestują w sport. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazło się 38 miast i gmin z całej Polski, zarówno duże aglomeracje miejskie , jak i mniejsze miasta i gminy, które realizują program rozwoju infrastruktury sportowej, połączony z promocją sportu i rekreacji. W tym roku doceniono wkład i zaangażowanie w rozwój sportu władz Gminy Lubin.

– To bardzo ważna dla mnie nagroda, ponieważ faktycznie zaangażowaliśmy znaczne siły i środki w sportowy rozwój Gminy Lubin. Gama dyscyplin sportowych uprawianych przez dzieci i młodzież, ale także dorosłych jest naprawdę szeroka i odnosimy na tym polu coraz więcej sukcesów. W miarę naszych możliwości inwestujemy również środki finansowe w poprawę infrastruktury sportowej na terenie Gminy. Nasze prosportowe działania zamierzamy kontynuować, a ta nagroda z pewnością zmotywuje nas do dalszej pracy w tym kierunku – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Finał konkursów swoją obecnością uświęcili znakomici polscy sportowcy, olimpijczycy. Ich reprezentantami byli Grzegorz Skrzecz – utytułowany polski pięściarz wagi ciężkiej, który stoczył 250 walk, z czego ponad 200 wygrał oraz Paweł Nastula – najwybitniejszy i najbardziej utytułowany polski judoka, Mistrz Olimpijski z Atlanty, dwukrotny Mistrz Świata, trzykrotny Mistrz Europy, trzynastokrotny Mistrz Polski. Nie zabrakło również przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki. Reprezentującą resort była Aleksandra Plucińska, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Sportowej.

(oprac. MG)