Gmina Lubin solidarnie z seniorami

Po maseczkach i rękawiczkach, do seniorów z Gminy Lubin trafi płyn dezynfekcyjny. Jego zakup sfinansowało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin, a dostarczą go seniorom pracownicy spółki.

– Seniorzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na COVID-19 , dlatego w tym szczególnym czasie staramy się ich otoczyć szczególną opieką, stąd po rękawiczkach i maseczkach postanowiliśmy zaopatrzyć naszych mieszkańców w płyn dezynfekcyjny – mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Płyn od dziś dostarczany jest seniorom w wieku 70+. Kupionych zostało 1500 butelek z preparatem dezynfekującym.

– Na razie przekazujemy go mieszkańcom powyżej siedemdziesiątego roku życia, ale docelowo ma on trafić do wszystkich seniorów – dodaje wójt Tadeusz Kielan.