Gmina Lubin przyjazna seniorom

W świetlicy wiejskiej w Oborze spotkali się uczestnicy III edycji Akademii Kompetencji Senioralnej Gminy Lubin. Bardzo ważną częścią spotkania było wystąpienie ambasadora programu Gmina Przyjazna Seniorom Marka Pilcha, który przedstawił założenia i profity płynące do seniorów, w związku z posiadaniem Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Karta ta umożliwia korzystanie ze zniżek w rozmaitych punktach, instytucjach i ośrodkach zdrowia. Takich punktów jest już ponad 1400, a z każdym dniem ta liczba rośnie.

– Przystąpiliśmy do tego projektu ponieważ wiemy, że chcieli w nim uczestniczyć nasi seniorzy. Obecnie szukamy lokalnych partnerów akcji, kilku już mamy ale zabiegamy o szerszy zakres dostępnych produktów i usług– mówi Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Seniorzy ciągle mogą aplikować o wydanie karty. Stosowne druki można pobrać w pokoju nr 120  Urzędu Gminy w Lubinie, Ośrodku Kultury Gminy. W naszej gminie kartę posiada już ponad 70 osób, zachęcamy wszystkich uprawnionych do skorzystania z tej możliwości.

W programie uczestniczy obecnie ponad 100 samorządów. Gdzie można skorzystać z karty seniora można sprawdzać na bieżąco na stronie glosseniora.pl

Seniorze! Pamiętaj, że to Ty współtworzysz Program Ogólnopolskiej Karty Seniora – możesz zapraszać przedsiębiorców do oferowania zniżek oraz zachęcać swój samorząd do wydania z nami lokalnej edycji Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Uczestnicy spotkania wysłuchali również koncertu nawiązującego do okresu świątecznego, w wykonaniu Karoliny Serkies i Karola Smolskiego, studentów Akademii Muzycznej w Łodzi.

(RED)