Gmina Lubin przygotowana do zimy

zima-gzukimZimowe utrzymanie dróg na terenie Gminie Lubin, to zadanie które realizuje Gminny Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach. GZUKiM dysponuje czterema pługo-piaskarkami, które zapewnić mają przejezdność dróg wewnętrznych i publicznych. Tylko w styczniu Gmina Lubin przeznaczyła na ten cel 100 tys. zł.

– Budżet na zimowe utrzymanie dróg będzie proporcjonalny w stosunku do potrzeb. Mamy zabezpieczone środki, na wypadek gdyby zima była długa i uciążliwa – tłumaczy Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

Drogi wewnętrzne i publiczne na terenie Gminy Lubin obsługują cztery pługo-piaskarki.

– Część materiałów w postaci piasku i soli mamy zabezpieczonych, a jeśli zimowa aura będzie się utrzymywać, na postawie zawartych umów, uzupełniać będziemy zapasy na bieżąco – mówi Wojciech Dziwiński, dyrektor GZUKiM.

Służby Gminnego Zakładu odpowiedzialne za odśnieżanie pełnią dyżury w godz. godz. 6.00 – 22.00. Problemy związane z przejezdnością dróg można zgłaszać pod numery alarmowe GZUKiM: do 15.00 – tel. 76  840 81 74 w. 48, po 15.00 – tel. 691 944 023.

Gminny Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Księginicach prowadzi także akcję odśnieżania i sypania solą gminnych przystanków autobusowych.

GZUKiM przypomina, że ponosi odpowiedzialność wyłącznie w zakresie dróg gminnych. Za przejezdność terenów prywatnych odpowiada właściciel, utrzymanie dróg powiatowych leży w gestii lubińskiego starostwa.