Głosujemy na kapelę „Siedlecka nuta”!

Waldemar Domowicz, jeden z członków zespołu „Siedlecka nuta”

Zachęcamy do głosowania na zespół z Siedlec „Siedlecka nuta”, który zakwalifikował się do zimowej edycji plebiscytu „Lista Przebojów Ludowych” Radia Wrocław. Jest o co walczyć. Do wygrania jest bezpłatna sesja nagraniowa w Studiu Radia Wrocław, podczas której nagrywany jest materiał zwycięskiego zespołu na płytę CD.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji posłuchać siedleckiej kapeli, mogą zapoznać się z twórczością zespołu podczas audycji „Listy przebojów ludowych” w każdą niedzielę, w godzinach 7.00 – 10.00 w Radiu Wrocław.

O prestiż i główną nagrodę walczy w sumie pięć zespołów z Dolnego Śląska. Na naszą kapelę można głosować poprzez wysłanie sms o treści: RW KAPELA „Siedlecka nuta” na nr 72280, bądź telefonicznie podczas trwania audycji na numer +48 71/ 339 90 60 – podczas jednego połączenia może zagłosować aż pięć osób, przy czym każda osoba musi oddać głos indywidualnie. Głosowanie trwa do końca marca br.

„Siedlecka Nuta” ma na swoim koncie liczne występy m.in. w Chojnowie, Chocianowcu, Trzebnicach, Orzeszkowie, Małowicach, Mlecznie i Ścinawie, a także I nagrodę XXIV Konkursu Piosenki Lwowskiej i Wileńskiej w Górze. Członkowie zespołu są autorami przedstawienia dożynkowego, pt. „Skąd się bierze chleb”. Oprócz działalności zespołowej, członkowie „Siedleckiej nuty” pełnią w swojej miejscowości rolę animatorów kultury. Angażują się w organizację lokalnych uroczystości m.in. andrzejek, dożynek oraz spotkań opłatkowych.

Grupa jest pomysłodawcą i głównym realizatorem „Święta Pieczonego Ziemniaka”, które jest jedną z największych imprez, przypisaną na stałe do Siedlec, a organizowaną corocznie, na przełomie września i października.