Generalna Dyrekcja dotrzymała słowa, będzie skrzyżowanie

W najbliższy poniedziałek rozpocznie się przebudowa skrzyżowania prowadzącego do Miroszowic. Powstanie tam sygnalizacja świetlna, o którą od wielu lat zabiegali mieszkańcy tej miejscowości.

Mieszkańców w tych zabiegach wsparli wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz poseł Krzysztof Kubów, którzy w lutym tego roku spotkali się w tej sprawie z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Otrzymali wówczas zapewnienia, że jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu dróg  krajowych nr 3 i 36 z drogą gminną prowadzącą do Miroszowic powstanie sygnalizacja świetlna.

Wrocławski GDDKIA słowa dotrzymał i w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace.

16 października rozpocznie się tzw. etap „zero”, polegający na wykonaniu przejazdów na pasie rozdziału. Przejazdy te będą niezbędne w następnych etapach. W tym przypadku utrudnienia dla kierowców będą minimalne – zapewnia GDDKiA.

Pojawią się natomiast w kolejnym etapie. Prace będą wówczas prowadzone bez wyłączania ruchu, dlatego drogowcy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Oprócz montażu sygnalizacji, skrzyżowanie zostanie gruntownie zmodernizowane. Przebudowane zostaną dodatkowe pasy w lewo z dróg krajowych nr 3 i 36 i wyspy, a wlot drogi gminnej zostanie poszerzony. Likwidacji ulegną pasy włączenia na wlotach DK 3 i 36. Przebudowana zostanie również nawierzchnia.

Inwestycja, realizowana w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, ma zostać zakończona w ciągu najbliższych ośmiu miesięcy.

(MG/ źródło lubin.pl)