Gala Aniołów Kultury Gminy Lubin

W sobotę, 3 czerwca w świetlicy wiejskiej w Oborze poznamy zwycięzców nagrody przyznawanej za twórczość artystyczną, wyjątkowy wkład w rozwój kultury naszej gminy oraz kształtowanie tożsamości regionalnej. W tym roku nominacje do ANIOŁÓW KULTURY GMINY LUBIN otrzymało aż 13 mieszkańców naszej gminy, stowarzyszenie oraz dwa zespoły folklorystyczne.

Rozdanie nagród odbywa się w ramach Dni Kultury Gminy Lubin w związku z przypadającym 29 maja Dniem Animatora Kultury. W tym roku Dni Kultury Gminy Lubin poświęcone są twórczości Marka Grechuty. Dokładnie 50 lat temu wybitny krakowski artysta debiutował na scenie. Na inaugurację Dni Kultury podczas koncertu „Ocalić od zapomnienia” usłyszeliśmy interpretacje jego znanych i dopiero dziś odkrywanych utworów w wykonaniu młodych wokalistów oraz zespołów artystycznych z Ośrodka Kultury Gminy Lubin.

Tegorocznej gali ANIOŁÓW KULTURY GMINY LUBIN towarzyszyć będzie koncert w wykonaniu zespołu Plateau. Laureat Festiwalu Top Trendy w Sopocie zasłynął oryginalną interpretacją piosenek Marka Grechuty, które ukazały się na ich czwartym albumie pt. „Projekt Grechuta”.

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza 3 czerwca o godz. 17.00 do świetlicy wiejskiej w Oborze.

NOMINOWANI DO NAGRODY :

KATEGORIA: LITERATURA, FILM, TEATR