Fundusze Sołeckie wspierają biblioteki

O ponad 400 nowych książek wzbogaciły się biblioteki w Raszówce, Księginicach, Niemstowie i Oborze. Łączna wartość nowego księgozbioru wynosi niemal 9 tysięcy złotych. Zakup książek możliwy był dzięki dotacji celowej przyznanej z Funduszy Sołeckich tych miejscowości.

Do placówek bibliotecznych zakupiono w sumie 432 nowe egzemplarze. Nowe tytuły to książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz książki z dużą czcionką. Zakup książek okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem wiele z nowości zakupiono kierując się propozycjami mieszkańców, którzy korzystają z zasobów biblioteki.

Dzięki wsparciu finansowemu zakupiono nowości, lektury szkolne oraz książki do nauki czytania. Uzupełnione zostały cykle powieściowe oraz najnowsze tytuły z dużą czcionką. Seria Duże Litery dostępna jest w bibliotekach od trzech lat i cieszy się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród osób z problemami ze wzrokiem. Wiele czytelników powróciło do czytania właśnie dzięki możliwości korzystania z tego specjalnego wydawnictwa.

Najwięcej, bo ponad połowa zakupionych pozycji znajduje się w bibliotece w Raszówce.

Zapraszamy do odwiedzenia bibliotek i zapoznania się z najnowszą ofertą.