Fortuna Obora awansowała do A-klasy!

IMG_7345Były szampany, race, konfetti, ale przede wszystkim ogromna radość zawodników, działaczy i kibiców. Remis z Armatorem Wierzchowice 2:2 wystarczył, by po przedostatnim meczu sezonu Fortuna Obora pewnie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej. Po szesnastu latach zespół wraca do A-Klasy.

Obydwa zespoły przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane. W pierwszych 10 minutach zarówno drużyna z Obory jak i z Wierzchowic wypracowały sobie co najmniej po dwie stuprocentowe sytuacje bramkowe. Jednak pierwsi nerwy opanowali zawodnicy z Obory, którzy zdobyli w 20 min. pierwszą bramkę, a szczęśliwym jej zdobywcą okazał się Piotr Wanat (nr 13). Gospodarze uskrzydleni takim rozwojem sytuacji coraz częściej groźnie atakowali. Po jednym z takich kontrataków zawodnik z Obory został sfaulowany  w polu karnym, co na bramkę zamienił w 28 min. Oskar Ondycz (nr 7).  Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Druga połowa meczu to festiwal niewykorzystanych szans bramkowych, w których większą determinacją  wykazywali goście. W 68 min. meczu bramkę kontaktową zdobywa Dominik Wasiluk (nr 89) i zrobiło się nerwowo. Gospodarze próbując bronić wyniku niestety popełnili błąd i już w doliczonym czasie gry w 94 min. stracili gola. Strzelcem gola na miarę remisu  był zawodnik z nr 20 Paweł Napieraj.

– Na początku wyszliśmy na prowadzenie, a w drugiej trochę odpuściliśmy. Robiliśmy zmiany, by wszyscy pograli no i końcówka wyszła jaka wyszła, straciliśmy dwie bramki i wyszedł z tego remis – mówił po meczu portalowi REGIONFAN.PL Sebastian Spaliński, zawodnik Fortuny Obora.

Spaliński zapytany o klucz do sukcesu w Fortunie odpowiedział jednoznacznie, że jest to świetna atmosfera, którą udało się stworzyć w zespole.

Gratulacje i podziękowania za awans złożył drużynie, na ręce prezesa Jana Chełpy, wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, życząc dalszych sukcesów w wyższej klasie rozgrywkowej.

– Jesteście doskonałym przykładem na to, że sportowe marzenia można realizować, jeśli włoży się w to serce, zaangażowanie i wolę walki. Już dziś trzymam mocno kciuku za rozgrywki w A-Klasie, życzę dalszych sukcesów i wytrwałości. Jesteśmy z was dumni – mówił po meczu Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin.

W przerwie meczu  odbył się konkursów rzutów karnych dla kibiców, w którym doskonałym bramkarzem okazał się sołtys Obory Łukasz Kurowski. Bardzo wyrównaną walkę wygrał ostatecznie Paweł Słota z Obory, a nagrodę odebrał z rąk wójta Tadeusza Kielana oraz Wojciech Dziwińskiego, radego Powiatu Lubińskiego. Nagrodzono także najlepszych zawodników spotkania, tym razem wybrano dwóch najbardziej wartościowych graczy meczu. Tytuły MVP otrzymali zawodnicy gospodarzy: Adrian Sobieraj – niesamowity bramkarz oraz Sebastian Spaliński.

Atmosfera podczas meczu w Oborze miała wyjątkowy charakter. Spotkanie zgromadziło wielu kibiców, którzy dopingowali swoją drużyną. Konkurs rzutów karnych zorganizowany został także dla dzieci, które oprócz nagród od wójta Gminy Lubin otrzymywały popcorn przygotowany dla wszystkich kibiców przez Radę Sołecką Obory.

 

Wyniki wszystkich meczów minionej kolejki drużyn Gminy Lubin:

A-Klasa

Unia Miłoradzice – Albatros Jaśkowice 3:1

W niedzielę 5 czerwca „Unia” Miłoradzice podejmowała drużynę z Jaśkowic w rozgrywkach  piłkarskich w klasie A. Spotkanie miało dość jednostronny charakter, w którym gospodarze  dominowali od 1 do 90 minuty. W meczu hat-trickiem popisał się Krzysztof Maksym (nr 14), zdobywając bramki w 36, 38 i 90 min meczu. Honorowego gola dla gości zdobył w 60 min. Tulik Maciej (nr 10). Cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Miłoradzic.

MVP meczu został Krzysztof Maksym, który otrzymał nagrodę z rąk Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana i wiceprzewodniczącej Rady Gminy Lubin Sylwii Pęczkowicz-Kuduk.

Tradycyjnie w przerwie meczu przeprowadzono konkurs rzutów karnych, który wygrał Mariusz Panek z Miłoradzic otrzymując w nagrodę  piłkę, którą wręczył mu Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

Nagrodę specjalną w postaci piłki otrzymał  najmłodszy uczestnik w konkursie rzutów karnych Piotr Noga z Niemstowa.

 

Klasa Okręgowa

Iskra Księginice – Rodło Granowice 3:4

 

B-Klasa

Fortuna Obora – Armator Wierzchowice 2:2

Kryształ Chocianowiec – Victoria Niemstów 3:6

Hajduk Kłobuczyn – Transportowiec Kłoptów-Osiek 4:0

LZS Koźlice – Unia Szklary Górne 2:7

Huzar Raszówka – Orlik Okmiany 1:6

(MG, AP)