„Flexi – gwiazda z netu”

DSC_4067Uczniowie z Gminy Lubin obejrzeli w swoich szkołach przedstawienie „Flexi – gwiazda z netu” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej – Teatru Trzydziestu Aktorów ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce.

Po raz pierwszy widowisko zaprezentowane zostało podczas uroczystości obchodów Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Raszówce. Wywarło wówczas duże wrażenie na odbiorcach, było bowiem przestrogą dla młodych ludzi przed zagrożeniami jakie można napotkać w sieci. Młode pokolenie jest szczególnie narażone na ataki w internecie, ponieważ ma coraz więcej możliwości korzystania z nowoczesnych technologii, co często nie idzie w parze ze świadomością tego, jak to robić bezpiecznie.

Stąd pomysł, by przedstawienie obejrzeli uczniowie ze wszystkich szkół. Było to możliwe dzięki staraniom Gminy Lubin (zorganizowanie transportu do szkół) oraz otwarciu młodych aktorów na przekaz dla innych uczniów. Przedstawienie miało na celu pokazanie uczniom jakie niebezpieczeństwa mogą spotkać w sieci i uświadomienie, że internet jest wspaniałym narzędziem, ale należy być bardzo ostrożnym podczas jego użytkowania. Było to również przedsięwzięcie profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, co jest istotne zwłaszcza przed zbliżającymi się wakacjami. Skuteczność tego typu działań zależy w dużej mierze od ciekawych i przekonywujących form przekazu.

Doskonała gra młodych aktorów, scenografia i oprawa muzyczna stanowiły niepodważalne atuty widowiska. Publiczność nie miała wątpliwości, że potencjał grupy teatralnej ze szkoły w Raszówce pozwoli im z powodzeniem wystąpić jeszcze w niejednym przedstawieniu.

(ER)