Finał Ogólnopolskiego Konkursu „List do Taty”

Siedmiu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krzeczynie Wielkim wzięło udział w 4. edycji konkursu „List do Ojca. List do Taty”, zorganizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Za udział w konkursie jego uczestnikom osobiście podziękowała Senator RP Dorota Czudowska. Jego celem było propagowanie idei świadomego i dojrzałego ojcostwa.

Konkursowy list miał opisywać relacje z tatą, ojczymem czy ojcem zastępczym i stanowić próbę odpowiedzi na pytanie: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata.

Swoje prace nadesłało 3256 uczniów z klas czwartych i piątych szkół podstawowych z całego kraju. W okręgu legnickim oceniała je senator Dorota Czudowska.

– Do naszej edycji konkursu wpłynęło 174 prace z 25 szkół. Wszystkie były ciekawe, niepowtarzalne, osobiste i wzruszające. Mówiły o różnych sytuacjach życiowych, uczuciach oraz emocjach – tęsknocie, żalu, miłości – mówiła parlamentarzystka.

Wyróżnienie w konkursie otrzymał list Aleksandry Krawczyk z klasy V, ale gratulacje popłynęły do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Krzeczynie Wielkim: Katarzyny Żogalskiej z kl. VI, Amelii Prętkiej z kl. V, Konrada Wojtowiczowi z kl. VI, Julii Werbnej kl. V i Maury Witkowskiej z kl. V.

Pani senator serdecznie podziękowała również dyrektor szkoły Elżbiecie Młynek oraz polonistce,  koordynatorowi konkursu Małgorzacie Szelidze.

W uroczystym podsumowaniu akcji „List do taty” uczestniczył wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan.

(MG/SP w Krzeczynie Wielkim)