Finał corocznych symultan szachowych

Rozgrywkami w Siedlcach i Szklarach Górnych zakończył się cykl szachowych zmagań wójta Tadeusza Kielana z uczniami gminnych szkół podstawowych. Część osób zmierzyła się z wójtem już po raz kolejny, dla wszystkich było to duże wyzwanie, któremu towarzyszyły spore emocje.

Zwyczajowo Tadeusz Kielan gra białymi i ma przeciwko sobie dziewięcioro zawodników. W Siedlcach z wójtem zagrało ośmioro uczniów z klas I – IV i jeden rodzic. Pojedynki zakończyły się pięcioma remisami, które zaproponował wójt a gracze na nie przystali i czterema wygranymi wójta. Identyczne wyniki były w Szklarach Górnych, gdzie do gry przystąpili uczniowie klas IV, V, VI i VIII oraz nauczyciel. W tych rozgrywkach, przeciwnicy wójta zawsze mogą cofnąć ruch, czy też dostać dodatkowy czas na zastanowienie. Nie jest jednak tajemnicą, że Tadeusz Kielan gra bardzo dobrze w szachy. To już trzeci rok gdy szef gminnego samorządu bierze udział w takich symultanach.

– Widać, ze uczniowie robią postępy. Bardzo mnie to cieszy, bo szachy to piękna gra – mówi wójt Tadeusz Kielan.

Oprócz pamiątkowych upominków za udział w symultanach, wójt zawsze dodatkowo wyróżnia jednego z graczy specjalnym, własnoręcznie wykonanym upominkiem, którym jest figura szachowa. W Siedlcach otrzymała go Weronika Myrchel, w Szklarach Górnych Oskar Kłos.

(SR)

Uczestnicy symultany szachowej w szkole w Siedlcach

 1. Daniel Szymański
 2. Jakub Szczęsny
 3. Adrian Śmietana
 4. Robert Salamon
 5. Kacper Kozioł
 6. Weronika Myrchel
 7. Igor Ćwiertniewicz
 8. Rafał Skura
 9. Mirosław Salamon – rodzic

 

Uczestnicy symultany szachowej w szkole w Szklarach Górnych

 1. Maciej Słowikowski
 2. Aleksander Kiziulewicz
 3. Michał Baran
 4. Karolina Walacik
 5. Oskar Kłos
 6. Klaudia Pielech
 7. Fabian Kazimierczak
 8. Piotr Łuczkowski
 9. Tomasz Haber – nauczyciel