Festyn rodzinny w Chróstniku i Karczowiskach

Występ Zespołu „Przyjaciółki” z Niedźwiedzic, pokaz Krav Magi czyli samoobrony, przeprowadzony przez lubińskich policjantów, przeciąganie liny czy kręgle z kapustą – to tylko niektóre atrakcje festynu zorganizowanego w Chróstniku pod hasłem „Chruściaki” . Impreza była także sprawdzianem dla nowej pani sołtys Elżbiety Białosiewicz, które tę funkcję objęła w styczniu bieżącego roku. Zdała go celująco.

– To, że impreza udała się tak dobrze jest zasługą Rady Sołeckiej i mieszkańców, na których mogłam liczyć, którzy bardzo zaangażowali się w organizację festynu, za co serdecznie dziękuję – mówi sołtys  Elżbieta Białosiewicz.

Imprezie towarzyszył pokaz motocykli zorganizowany przez Lubińskie Stowarzyszenie Motocrossu „Bry-Tech” z Chróstnika. Swój motocykl zaprezentował także Wiesław Dąbrowski, który jak zwykle był również dobrym duchem imprezy.

Odbył się także konkurs na najlepiej upieczony chrust, który wygrała Urszula Miszczyk. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

FOT. PAWEŁ PYSZYŃSKI

 

Festyn Rodzinny w Karczowiskach

Festyn rozpoczął się o godz.15 częścią dla dzieci. Maluchy z radością i zaangażowaniem uczestniczyły w animacjach przygotowanych przez Fabrykę Urodzin. Był również czas na gry i konkursy, w których dzieci  brały udział wspólnie z rodzicami. Jednak jak zwykle najbardziej ucieszyła ich dmuchana zjeżdżalnia.

W trakcie występów gry, konkursy i zabawy dla dorosłych przeprowadzał radny Marcin Nyklewicz, a  że nazwa festynu zobowiązuje, robił to z małżonką.

Podczas imprezy można było również sprawdzić stan swojego zdrowia. Panie z MCZ mierzyły poziom cukru , ciśnienie i robiły spirometrię.

Na godz.17.00 zaplanowano rozpoczęcie koncertu Młodych Talentów. Okazało się, że było to bardzo trudne od strony technicznej przedsięwzięcie. Ale udało się. Dzięki staraniom Jerzego Stróżyckiego, który  odpowiadał za realizację koncertu i jeszcze kilku osób występy z niedużym poślizgiem ruszyły.

Organizatorem tej części festynu był Łukasz Podlipski, młody 18-letni mieszkaniec Karczowisk. W tym roku odbyła się już druga edycja imprezy pod nazwą Creative Space Festival w Legnicy, której Łukasz wraz z grupą kilku innych młodych ludzi jest pomysłodawcą i realizatorem. Właśnie uczestnicy tego przedsięwzięcia zapełnili scenę w Karczowiskach.

Zaprezentowali się: Zespół The Tiles , wokalistki Oliwia Opalska, Monika Hajdukiewicz i Julia Żądło, Konrad Lisowski który parodiował Zenka Martyniuka, Łukasz Kindel, Patryk Żydowicz, Bogumił Wójcik – gitara , Mateusz Andrzejewski – pianino. Występy zakończył efektownym fireshow – Bogumił Wójcik.

O doskonałą atmosferę zabawy pod chmurką zadbał zespół Oazis. Świetna muzyka, oprawa świetlna i wizualna sprawiły, że wszyscy bawili się doskonale.

(MG/AI/źródło: karczowiska.com/