Festyn z okazji św. Floriana

Pokazy ratownictwa medycznego, technicznego, gaszenia pożaru, występy orkiestry dętej, solistów i zespołów oraz wiele innych atrakcji dla młodszych i dużo starszych. Program tegorocznego, jubileuszowego festynu rodzinnego z okazji Dnia Strażaka, którego Gmina Lubin była sponsorem była bardzo bogaty i przyciągnął  całe, liczne rodziny.

Już od pięciu lat strażacy z Państwowej Straży Pożarnej wraz z liczną reprezentacją druhów  z Ochotniczych Straży Pożarnych prezentują swój sprzęt i umiejętności na specjalnie organizowanych festynach. Program był bardzo atrakcyjny, dopisała pogoda i na lubińskich błoniach od godziny  15 do 21 było bardzo dużo ludzi.

– Ten majowy festyn to zabawa i integracja dla mieszkańców Gminy Lubin i prezentacja umiejętności naszych strażaków, z których jesteśmy bardzo dumni – mówił Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin, który z dużym zainteresowaniem oglądał nasze wozy strażackie i rozmawiał z naszymi druhami.

Festyn rozpoczął się uroczystym przejazdem samochodów strażackich ulicami Lubina, było więc głośno i kolorowo. Z Gminy Lubin prezentowały się cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Zimnej Wody, Księginic, Niemstowa i Szklar Górnych.

– Ludzie najczęściej pytają o nasz sprzęt i pozują do zdjęć w naszych hełmach– mówił ze śmiechem Tomasz Noga z OSP Niemstów. Co chwilę później potwierdził kilkuletni Dawid, któremu dużo radości sprawiło się wdrapanie za kierownicę ogromnego wozu i uśmiechanie się do zdjęć, w ogromnym jak na niego, czerwonym hełmie.

W trakcie festynu były pokazy ratownictwa wysokościowego, technicznego, medycznego i pokazy gaszenia pożaru. Przygotowano wiele zabaw dla dzieci, jak i konkursy dla dorosłych. Występowała orkiestra dęta, soliści oraz nasza Siedlecka Nuta. Festyn zakończył koncert gwiazdy wieczory, którą był Dawid Kwiatkowski. Niektóra fanki czekały na jego występ pod sceną ponad 12 godzin.

(SR)