Festyn z okazji Dnia Dziecka w Niemstowie

20160604_155445Wiele atrakcji najmłodszym mieszkańcom Niemstowa zafundował sołtys Józef Kostanowicz wraz z Radą Sołecką, Gminną Biblioteką Publiczną, radnym Andrzejem Olkiem i stowarzyszeniem NASZ NIEMSTÓW. Festyn z okazji Dnia Dziecka rozpoczął się na boisku gdzie maluchy mogły oprócz zabawy nauczyć się wielu ciekawych rzeczy.

Malowanie kamieni, robienie biżuterii z makaronu i zapoznanie się z pszczelą rodziną, to był obowiązkowy szlak, który musiało przejść każde dziecko, aby otrzymać słodki upominek. Zainteresowanie było ogromne, dzieci z entuzjazmem zaliczały kolejne stanowiska.

W trakcie zabawy goście mogli wysłuchać przepięknych piosenek w wykonaniu zespołu „Łał”. Dla najmłodszych śpiewali: Maja Fiebig, Ola Naglik oraz Kamil Lis.

Nie zabrakło również atrakcji sportowych. Pokaz strzelania z łuku sportowego, loteria fantowa, zjazd w uprzęży na linie i liczne konkursy zorganizowane przez Stowarzyszenie Nasz Niemstów przy czynnym udziale Daniela Morocha sprawiły, że o nudzie nie mogło być mowy.

Jeśli ktoś nie chciał brać udziału w konkursach mógł w tym czasie poznać tajniki zawodu strażaka, zwiedzić wozy bojowe lub porozmawiać z policjantami, którzy uczyli dzieci bezpieczeństwa i znakowali rowery.

Słodkie upominki roznosili wśród małych gości sołtys wraz z członkami rady sołeckiej oraz radny Andrzej Olek. W trakcie imprezy dzieci odwiedził wójt Tadeusz Kielan. Każde dziecko wraz z życzeniami samych piątek dostało od niego słodki upominek.

Upalną aurę złagodzili strażacy, którzy zrobili kurtynę wodną pod, którą można było złapać trochę chłodu.

-To najfajniejszy Dzień Dziecka na którym byłem do tej pory – stwierdził mały Krzyś, który z radością korzystał z kurtyny wodnej.

Impreza z boiska przeniosła się do budynku Biblioteki, gdzie podczas II Edycji Nocy Bibliotek, dzieci obejrzały spektakl, zjadły pizzę i pyszne ciasto upieczone przez panie bibliotekarki oraz czytały bajki… ale to już zupełnie inny temat, do którego z pewnością powrócimy.

Anna Ickiewicz