Festyn rodzinny z burzą w tle

Wiele atrakcji przygotowało sołectwo Czerniec dla mieszkańców wsi z okazji Dnia Dziecka. Niestety już po niecałych dwóch godzinach zabawy, przerwała ją gwałtowna ulewa i burza, która przeszła nad naszym regionem w sobotę.

Zaczęło się bardzo efektownie. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej rozpalili dwa kopce, które potem gasili prawdziwymi wężami z pomocą oczywiście najmłodszych mieszkańców Czerńca. Zabawy było przy tym co mnóstwo, zwłaszcza że woda chłodziła w wyjątkowo parne sobotnie popołudnie.

-Przygotowaliśmy wiele atrakcji i konkursów. Dzieci uwielbiają malowanie twarzy, zawody, konkursy, mamy nawet dla nich specjalny, tak zwany stół szwedzki ze słodyczami – mówiła Renata Jężak, sołtys Czerńca.

Rodzinną atmosferę zabawy przerwały jednak gwałtowne porywy wiatru i nadchodząca ulewa. Strażacy robili co mogli by osłonić namioty i uczestników rodzinnego festynu przed deszczem, niestety burza zmusiła wszystkich do przerwania pikniku na świeżym powietrzu. Zabawę kontynuowano jednak w wiejskiej świetlicy.

(SR)