Festyn rodzinny w Siedlcach

„Razem zdrowo i sportowo” pod takim hasłem bawili się w miniony weekend uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcach, ich rodzice oraz mieszkańcy Siedlec i okolic. Na boisku zebrały się tłumy i co najważniejsze, każdy mógł znaleźć dla siebie atrakcje.

Pokazy straży pożarnej, dmuchańce, tyrolka, mega piłkarzyki, bryczki a do tego dużo słodkości. Organizatorzy festynu, czyli miejscowa szkoła podstawowa i rada sołecka przygotowali się bardzo dobrze do tegorocznego festynu, który był ukłonem dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka i tych nieco starszych, z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Za te wszystkie atrakcje dzieci pięknie się odwdzięczyły przygotowując bardzo atrakcyjny i wesoły program artystyczny, podczas którego zaprezentowali się uczniowie wszystkich roczników, w tym najmłodsze przedszkolaki. Były wiersze, taniec, śpiew i skecze.

– W organizacji festynu pomógł nam duży sztab ludzi. Wszystkim, z wójtem Tadeuszem Kielanem na czele, bardzo serdecznie dziękujemy – mówiła Krystyna Szarowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedlcach. Wielu osobom podziękowano specjalnymi dyplomami, w których znalazły się słowa: „ za bezinteresowną pomoc i życzliwość okazaną naszej szkole”.

Życzenia dzieciom i ich rodzicom składał Tadeusz Kielan, wójt Gminy Lubin i  Norbert Grabowski, przewodniczący Rady Gminy Lubin. Dyrektor szkoły przekazano torbę pełną słodyczy z Gminy Lubin.

– Dziękujemy za zaproszenie, bardzo lubimy tu przyjeżdżać, bo świetnie się z wami bawimy. Przygotowany przez was program artystyczny był wspaniały i macie równie świetne stroje! Mnie się najbardziej spodobały białe kapelusze i czarne krawaty – mówił wójt Tadeusz Kielan. – Tak jak mówiliście w wierszach i piosenkach, nie ma nic wspanialszego niż rodzina. Życzę wam i waszym rodzinom dużo miłości i szczęścia.

(SR)