Festyn rodzinny w Przedszkolu w Raszówce

Tradycyjnie, jak co roku Przedszkole im. Jana Pawła II w Raszówce zorganizowało dla swoich podopiecznych i ich rodzin, wspaniały piknik. Jak zwykle było bajkowo i kolorowo. Najmłodsi zaprezentowali wspaniały program artystyczny. Ciekawym akcentem było wykonanie piosenki  z tłumaczeniem na język migowy. Tego dnia nie zabrakło także wspólnej zabawy podczas licznych konkursów.

Ten punkt programu na długo zapadnie w pamięci publiczności. Dzieci śpiewając piosenkę, jednocześnie pokazując słowa gestami w języku dla niesłyszących, udowodniły, że są otwarte na świat i nie jest im obojętny los drugiego człowieka.

– Uczymy dzieci tej bardzo ważnej umiejętności, bo nigdy nie wiadomo kiedy może im się to przydać. Może wybiegam daleko w przyszłość, ale znajomość języka migowego będzie także bardzo ważnym punktem w ich CV – mówi z uśmiechem Elżbieta Radulewicz, nauczycielka z oddziału lubińskiego.

Podczas festynu dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami miały okazję, wziąć udział w licznych konkurencjach i zabawach. O tym, że najmłodsi świetnie się bawili świadczyć może, że maluchy niechętnie zbierały się do domu. Jednak na sam koniec festynu czekała na przedszkolaków edukacyjna niespodzianka. Nadleśnictwo Legnica dla każdego dziecka przygotowało sadzonkę sosny wraz z instrukcją hodowli. Każdy maluch wyszedł więc zadowolony ze swoim nowym „podopiecznym”.

– Naszym celem jest wpojenie dzieciom szacunku do przyrody i promocja leśnictwa. Maluchy powinny wiedzieć, że drzewka nie biorą się znikąd. Każde dziecko otrzymało po drzewku, którym muszą się opiekować i obserwować jak rośnie. To jest dla nich doskonały wstęp do odkrywania przyrody – mówi Michał Wacławek z Nadleśnictwa Legnica.

Dyrektor placówki, Katarzyna Foryś nie była w stanie wymienić wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji festynu.

– Ten i poprzednie pikniki nie odbyły by się bez Was, bez sponsorów, rodziców i nauczycieli. Dziękuję serdecznie wszystkim Państwu za zaangażowanie w to wielkie przedsięwzięcie –  mówi dyrektor przedszkola.

Ogromną frajdę maluchom sprawiły także gigantyczne pluszaki, które na ręce dyrekcji przekazał, w imieniu wójta,  radny Marcin Nyklewicz Natomiast wielką torbę łakoci dzieci otrzymały od sołtysa Raszówki Tadeusza Kosturka, który słodycze wręczył w imieniu Rady Sołeckiej.