Festyn rodzinny w Krzeczynie Małym

IMG_3372Przeciąganie liny z kaloszem sołtysowej, rzut kaloszem na odległość, bieg z jajkiem na łyżce czy w rodzinne biegi w workach – to tyko niektóre z atrakcji Festynu Rodzinnego, który odbył się w Krzeczynie Małym. Impreza przygotowana została przez Sołtysa i Radę Sołecką tej miejscowości.

Pogoda dopisała, żar tego dnia dosłownie lał się z nieba, ale mieszkańcy Krzeczyna Małego mimo upału w atmosferze rodzinnego festynu bawili się do późnego wieczora. Atrakcji nie brakowało zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestników imprezy.

Festyn był pierwszą imprezą integracyjną w Krzeczynie Małym zorganizowaną przez Sołtys Lidię Cesarz, która funkcję gospodarza wsi objęła w styczniu bieżącego roku.

– Pomoc ze strony mieszkańców była naprawdę ogromna. To bardzo otwarci ludzi, pełni pomysłów, którzy chętnie współpracują przy różnego rodzaju inicjatywach. Ja z tej pomocy chętnie korzystam, bo wierzę, że razem możemy zrobić naprawdę dużo dla naszej miejscowości – mówi Lidia Cesarz.

Jedną z głównych atrakcji festynu był pokaz Karate Shotokan w wykonaniu, wielokrotnego mistrza Polski w tej dyscyplinie, trenera kadry narodowej, a obecnie mieszkańca Krzeczyna Małego Rafała Urbaniaka, któremu towarzyszył syn Szymon.

Dzieciom najbardziej przypadły do gustu warsztaty kulinarne, podczas których samodzielnie przygotowywały pączki. Festyn zakończył się zabawą taneczną.

W festynie uczestniczyli m.in. wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan oraz radni Jan Olejnik, Norbert Grabowski i Janusz Zarenkiewicz.

(MG)