Festyn rodzinny „Podróż w czasy średniowiecza”

Już jutro (12 maja) na terenach zielonych przy remizie strażackiej w Niemstowie zapraszamy na festyn rodzinny  pod hasłem „Podróż w czasy średniowiecza”. Organizatorzy, czyli Gminna Biblioteka, sołtys, rada sołecka i radny wsi Niemstów zapowiadają, że na mieszkańców zarówno dużych, jak i małych czekać będzie szereg atrakcji.

Gośćmi specjalnymi festynu będą członkowie grupy Morion, która zajmuje się odtwarzaniem historii i na pewno pozwoli wszystkim poczuć w Niemstowie atmosferę średniowiecznego grodu. Atrakcją  festynu będą m.in. warsztaty kowalstwa tradycyjnego i artystycznego.

Początek zabawy zaplanowano na godzinę 14.  W programie festynu jest np. tor łuczniczy z mini turniejem i balonami z cukierkami oraz zabawy plebejskie , takie jak piankowe miecze, przeciąganie liny, rzuty do tarczy, narty Bolka, rzuty wiankami.  Przygotowano także obozową kuchnię, czyli chłopski garnek i podpłomyki oraz obóz, a w nim dwa namioty średniowieczne w tym jeden otwarty dla dzieci. Na najmłodszych czekać będzie także wiele zabaw animacyjnych.

Organizatorem festynu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce z Filią w Niemstowie. Współorganizatorzy to : sołtys, radny i rada sołecka wsi Niemstów. Każdy może jutro poczyć w Niemstowie atmosferę średniowiecznego grodu. Zapraszamy!

(IT, SR)