Festyn rekreacyjno-sportowy z rodziną i na sportowo w Siedlcach

DSC05539Śmiech, zadowolenie, radość i zachwyt – to tylko niektóre uczucia, które towarzyszyły uczestnikom  Gminnego Rodzinnego Festynu Rekreacyjno Sportowego w Siedlcach, który odbył się 18 czerwca 2016 r.  pod  honorowym patronatem Wójta Gminy Lubin z okazji  Jubileuszu  70-lecia LKS „Iskra Ksieginice” oraz Dnia Dziecka, Dnia Matki i Ojca

Honorowymi gośćmi imprezy byli Wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan, Prezes LKS „Iskra” Księginice Mieczysław Lodziński, Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, Alfred Pilch, zastępca kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia UG w Lubinie, Tomasz Targowicz, członek Zarządu OZPN w Legnicy i Janusz Przybyło, przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Lubinie. Miłym akcentem była także obecność Kazimierza Furtaka i Ryszarda Stasiuka, jednych z najdłużej działających aktywistów sportu.

DSC05305Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Wójta Gminy Lubin Tadeusza Kielana, który dokonał otwarcia festynu i złożył gratulacje na ręce Prezesa LKS „Iskra” Księginice Mieczysława Lodzińskiego.  Z tej okazji wręczono także podziękowania zasłużonym działaczom mieszkańców sąsiednich miejscowości, zawsze wspierających inicjatywy sportowe w środowisku lokalnym oraz odznak honorowych Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy, które wręczyli Tomasz Targowicz, członek Zarządu OZPN w Legnicy i Janusz Przybyło przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS w Lubinie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlcach przygotowali  Koncert dla Rodziców, na który składały się piosenki, wiersze i tańce. Jak zawsze największe brawa zebrali najmłodsi,  oklaskiwano także piękne występy  pozostałych uczniów, którzy zabrali obecnych w  taneczną podróż po krajach europejskich.  Krakowiak,  polka, taniec staroangielski i belgijski, menuet  i pszczółka Maja przybliżyły nas do sąsiadów z Europy, a taniec z pomponami zabrał nas na Euro do Francji.

Dalsza część festynu – to szereg niespodzianek, które przygotowali organizatorzy. Wszyscy mogli zmagać się w sportowych potyczkach rodzinnych, chodzić na szczudłach, nartach Bolka, czarować wielkie bańki, przeciągać linę, zjechać w parku linowym lub spokojnie przejechać się bryczką. Na najmłodszych czekały dmuchańce, malowanie twarzy  i farbki glicerynowe do malowania rękami, na nieco starszych mata i stroje do sumo. A dla wszystkich przejażdżki na harleyach,  balony, wata cukrowa oraz degustacja  miodu, przygotowana przez Pasiekę Marka z Miroszowic. Każdy mógł skosztować najwspanialszych pod słońcem ruskich pierogów, ochłodzić się lodami, spróbować szczęścia w loterii fantowej.  Nie zabrakło też bigosu i kiełbasek z grilla. Na każdego uczestnika zabawy czekały nagrody. Wiele radości  dostarczył pokaz gaszenia pożaru i kurtyny wodne, które zaprezentowała  OSP Księginice. Gośćmi festynu byli także ratownicy medyczni i karetka pogotowia ratunkowego. Pan Eugeniusz Fijałkowski i Pani Agnieszka Moll podawali praktyczne wskazówki dotyczące udzielania pomocy  poszkodowanym. Każdy mógł poćwiczyć  na fantomach,  zapoznać się ze sprzętem i zobaczyć jak wygląda karetka. A w samochodzie technicznym można było poszukać słodyczy fundowanych przez Norberta Grabowskiego. Słodycze ufundował także Starosta Powiatu Lubińskiego Adam Myrda.

DSC05349Radość w oczach najmłodszych była najlepszą oceną całego przedsięwzięcia. Takie beztroskie spotkanie na łonie natury – to doskonały pomysł spędzenia wolnego czasu tuż przed końcem roku szkolnego.

Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siedlcach wraz z Radą Rodziców, LKS „Iskra Księginice”, Przewodniczący Rady Gminy Lubin i radny wsi Siedlce Norbert Grabowski, Sołtys wsi Siedlce Stanisław Ryniec wraz Radą sołecką, oraz Sołtys wsi Księginice Krzysztof  Lewicki.

Większość atrakcji dla dzieci, nagrody i słodkości mogły być zapewnione przez organizatorów, dzięki zaangażowaniu rodziców i sponsorów. Wśród nich największy wkład wnieśli: Przewodniczący Rady Gminy Lubin Norbert Grabowski, Starosta Powiatu Lubińskiego, Mieczysław Lodziński, Prezes LKS Iskra Księginice, Rada Rodziców przy SP w Siedlcach, OSP Księginice, Firmy: PILMAR w Lubinie, TRAKT Składnica Techniczno- Rolnicza, Niro  Sp. z o.o., Dydak Transport, Sklep Wielobranżowy KACZOR, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, Piekarnia Obora, Piekarnia Górzyński, „MW Agrotechnika” Marcin Weryński, PHU Lubinpex, Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie, Bank SKOK im. F. Stefczyka Oddział w Lubinie, Sołtys wsi Siedlce Pan Stanisław Ryniec wraz z radą sołecką, Sołtys wsi Księginice Pan Krzysztof Lewicki, E. Fijałkowski, Agnieszka Moll, D. Abramczuk, K. i A. Karczewscy, M. Dworzyńska, R.Chudy,   M. Galuba, M. i J. Honczarykowie,  Iwona Mierzwiak i Elwira Kulczycka, I. i K. Kwiatkowscy,W. Bogusławska A. Górecka, A.Suska, J. Szymański.

Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy sprawili dzieciom tyle radości…

(opracowanie i zdjęcia Szkoła Podstawowa w Siedlcach)