Festyn Parafialny w Zimnej Wodzie

Ksiądz proboszcz Andrzej Tomaszewski oraz parafianie Kościoła p.w. Św. Trójcy w Zimnej Wodzie zapraszają na VII już Festyn Parafialny „Silni jednością w Chrystusie”. Tradycyjnie już dochód z imprezy przeznaczony zostanie na remont świątyni.

Bogata kuchnia regionalna, występy artystyczne, konkursy oraz aukcja charytatywna – to tylko niektóre atrakcje festynu, który w najbliższą niedzielę odbędzie się w Zimnej Wodzie. Rozpocznie go o godz. 12.00 Msza Święta, po której uczestnicy przeniosą się na plac przy kościele, gdzie odbędzie się część artystyczna.

Podczas aukcji charytatywnej licytowane będą m.in. przekazana przez wójta Gminy Lubin srebrna moneta upamiętniająca zbrodnię lubińską sprzed 35 lat, której oficjalna emisja zaplanowana jest na 28 sierpnia 2017 r., a także zdjęcie z autografem Cezarego Morawskiego, aktora i dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu, z którym szczęśliwy nabywca będzie miał okazję wypić kawę po spektaklu, na który otrzyma zaproszenie. Można będzie wylicytować anioła przekazanego Ośrodek Kultury Gminy Lubin, jak również drewniane rzeźby.

Na scenie zaprezentują się Fudzijamki z Proboszczowa, Perła z Przybyłowic, Furmani z Rzeszotar, Zachęta z Zimnej Wody, solistki zespołu Zachęta oraz „Quortet bend” z Bukownej.

Zaplanowany jest także pokaz umiejętności bojowych i sprzętu Ochotniczej Straży Pożarnej w Zimnej Wodzie.

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w imprezie.

(MG)