Festyn Parafialny w Zimnej Wodzie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po raz szósty już w Kościele p.w. Świętej Trójcy w Zimnej Wodzie odbył się Festyn Parafialny pod hasłem „Silni jednością w Chrystusie”. Jego głównym celem była zbiórka środków na remont świątyni. Impreza zorganizowana została przez Radę Parafialną oraz księdza proboszcza Andrzeja Tomaszewskiego.

Mszę św., która rozpoczęła festyn celebrował ksiądz Zbigniew Kulesza z parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej z Miłkowa, przyjaciel parafii w Zimnej Wodzie.

Po uroczystej eucharystii, w której uczestniczył również wójt Tadeusz Kielan, wierni udali się na przykościelną polanę, gdzie odbyła się aukcja charytatywna i loteria fantowa. Licytowano między innymi piłkę z autografami piłkarzy Zagłębia Lubin oraz rzeźbę orła wykonaną przez jednego z parafian, którą sprzedano za niebagatelną sumę 600 zł.

Mimo niesprzyjającej aury mieszkańcy Zimnej Wody, Karczowisk,  Głuchowic, Wiercienia i Bukownej wystawili stoiska z jadłem wszelakim, ze sprzedaży którego dochód także przeznaczony zostanie na remont świątyni.

– Pragnę serdecznie podziękować organizatorom festynu „Silni Jednością w Chrystusie”. Bez zaangażowania Rady Parafialnej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i Akcji Katolickiej nasze festyny nie miałyby takiego rozmachu. Głęboko wierzę, że te spotkania będą się przyczyniały do integracji społeczności parafialnej oraz do upiększania naszych świątyń – mówił ksiądz proboszcz Andrzej Tomaszewski.

Na scenie wystąpiły Fudżijamki z Przybyłowic, EFATHA ze Zgorzelca i Goerlitz, Przyjaciółki z Niedźwiedzic, oraz solistki z Zimnej Wody. Zatańczył również Zespół Tańca Irlandzkiego TUATHA.

(AI)