Festiwal Kapusty i Pieroga tuż tuż

Siedem ekip zgłosiło swój udział w IX Festiwalu Kapusty i Pieroga, który w najbliższą sobotę odbędzie się w Księginicach. Ruszamy o godz. 16.00. Atrakcji nie zabraknie. Konkursy kulinarne, warsztaty lepienia pierogów oraz kiermasze rękodzieła artystycznego – to tylko niektóre z nich.

Lepić i serwować pierogi będą: Buczynianki, Kobitki z Czerńca, Koło Gospodyń z Miłosnej, Koło Kobiet Niezależnych „Babeczki’ z Osieka, Koło Gospodyń Wiejskich „Iskierka” z Księginic, Zespół” Jarzębina z Księginic oraz Koło Gospodyń Krzeczyn Wielki.

To już dziewiąta edycja festiwalu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem,  przyciągając publiczność z całego regionu. Trudno się dziwić – pierogów tak finezyjnie wykonanych – daleko trzeba by szukać. Z ziemniakami i suszonymi grzybami, z kaszanką, dynią, kaszą gryczaną, wołowiną czy soczewicą… Koła Gospodyń Gminy Lubin prześcigają się w pomysłach na farsz i w kunszcie wykonania ciasta.  Na festiwalu nie zabraknie z pewnością wyjątkowych potraw z kapusty. W ubiegłym roku królowały: zupa gołąbkowa, kapusta faszerowana mięsem, schab pieczony na kapuście z ananasem oraz roladki z kapustą i pieczarkami. Nie zbrakło oczywiście tradycyjnego staropolskiego bigosu i łazanek.

Czym w tym roku zaskoczą nas gospodynie z Gminy Lubin przekonamy się już 9 września. Festiwal rozpocznie się o godz. 16.00 . Towarzyszyć mu będą prezentacje artystyczne zespołów Ośrodka Kultury Gminy Lubin oraz pokaz sprzętu gaśniczego OSP Księginice, a najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli miło spędzić czas w strefie gier i zabaw dla dzieci.