Festiwal Kapusty i Pieroga 2015 oraz Otwarty Turniej Łuczniczy w Księginicach

2015-KAPUSTA VII EDYCJA-format A3-maleGołąbki z ziemniakami i serem w sosie kurkowym, kwaśnica na żeberkach i wędzonym boczku, kulebiak kapuściany, pierogi z wątróbką, pieczone tuligławskie, ze słodkiej kapusty, ruskie, ze szpinakiem, po kaszubsku, bigos po staropolsku…. Wszystkiego będzie można skosztować już w najbliższą sobotę.

Festiwal Kapusty i Pieroga jest organizowany cyklicznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce w formie spotkania integracyjnego w plenerze. Celem imprezy jest popularyzacja tradycyjnych potraw staropolskich, prezentacja rękodzieła artystycznego, promocja produktów lokalnych i działalności artystycznej mającej na celu ochronę dziedzictwa kulturowego, aktywizacja i budowanie więzi mieszkańców Gminy Lubin.

Konkurs kulinarny skierowany do wszystkich mieszkańców Gminy Wiejskiej Lubin. Uczestnikami mogą być organizacje: Rady Sołeckie, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, Stowarzyszenia, oraz inne grupy aktywne.

Kapusta to znany składnik kuchni polskiej, która może królować na stole jako danie główne, dodatek, przekąska. Natomiast pierogi to danie, które inspiruje kucharzy od lat, mogą być przygotowane tradycyjnie wg przepisów naszych seniorek, czy też w nowej odsłonie (Formularz-konkursowy).

Imprezy towarzyszące to prezentacja zespołów artystycznych GOK w Raszówce, wesołe konkursy „pierogowo-kapuściane” oraz inne atrakcje.

Gminny Ośrodek Kultury w Raszówce zaprasza na dzień pełen niespodzianek już w najbliższą sobotę do Ksieginic.

Imprezie towarzyszyć będzie VI Otwarty Dolnośląski Turniej Łuczniczy. Szczegóły w regulaminie: reguamin-turnieju

Sobota – 12.09.2015 – Boisko sportowe ISKRA – Księginice

Program imprezy:

15:00 – Rozpoczęcie VI Otwartego Dolnośląskiego Turnieju Łuczniczego

16:00 – Otwarcie Festiwalu Pieroga i Kapusty’2015

• Konkurs kulinarny między drużynami z Gminy Lubin

W tym: – prezentacja stanowisk konkursowych

– potrawy z kapusty

– pierogi na 1000 sposobów

– surówka z kapusty na czas – kto szybciej

• Degustacja dla publiczności potraw pierogowo-kapuścianych
  • Wesołe konkurencje dla publiczności
  • Warsztaty lepienia pierogów

18:00 – Podsumowanie konkursów:

• Gminny Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy 2015
  • VI Otwarty Dolnośląski Turniej Łuczniczy
  • Gminny Konkurs Kulinarny – Festiwal Kapusty i Pieroga – 2015

Prezentacje muzyczne na scenie:

• Zespół Folklorystyczny LUBIN z Krzeczyna Wielkiego,
  • Zespół Wokalny SIEDLECKA NUTA,
  • Zespół Wokalny LEJDIS,
  • Zespół Wokalny JARZĘBINA.

20.00 – Dyskoteka pod gwiazdami.

Imprezy towarzyszące:

• Degustacja różnorodnych potraw pierogowo-kapuścianych
  • Stoiska rękodzielnicze z terenu Gminy Lubin i okolic,
  • Ogródek zabaw dziecięcych – dmuchańce, skakance
  • Razem weselej – gry i zabawy dla wszystkich,
  • OSP Księginice – prezentacja sprzętu gaśniczego.

(MK)