Ferie zimowe tuż tuż – AKTUALIZACJA

Od 28 stycznia do 8 lutego uczniowie m.in. z naszego województwa będą miały ferie zimowe. Wszystkie gminne szkoły, biblioteka oraz jej filie a także Ośrodek Kultury Gminy Lubin przygotowały atrakcyjne programy zajęć. Zapisy na niektóre z nich prowadzone są do końca tego tygodnia warto więc zapoznać się ze szczegółową ofertą. Warto także przejrzeć strony Ministerstwa Edukacji Narodowej, które przestrzega przed zagrożeniami w okresie feryjnym.

MEN podkreśla , że ważne jest by wyjazdy na obozy i zimowiska przebiegały w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a młodzi ludzie byli świadomi potencjalnych zagrożeń. Jednym z nich jest niebezpieczeństwo zażywania substancji psychoaktywnych. To ważny problem zarówno przy okazji rozpoczynających się ferii zimowych, jak i całego roku szkolnego. W załączeniu treść listu Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji dotyczącego tej trudnej kwestii.

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora i bezpieczeństwo uczestników.

Na stronie internetowej ministerstwa zamieszczone są rekomendacje dotyczące wyboru konkretnej formy wypoczynku oraz odnośniki do najważniejszych portali internetowych poświęconych zimowemu wypoczynkowi. Z kolei na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl na bieżąco publikowane są informacje o numerach wydanych zaświadczeń, danych organizatora, liczbie uczestników oraz terminie i lokalizacji wypoczynku.

Zbiorówka – ferie w GL 2019 zmiana w OKGL

List_Głównego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Głównego_Policji_do_rodziców-1