Ferie zimowe w Gminie Lubin

Zabawy karnawałowe, spektakle teatralne, wycieczki, warsztaty artystyczne i muzyczne oraz zabawy i rozgrywki sportowe –  dla dzieci z Gminy Lubin przygotowano wiele atrakcji podczas rozpoczynających się dziś ferii zimowych. Te atrakcje organizuje ośrodek kultury, szkoły, biblioteki i  urząd gminy.

 

Wydział oświaty Urzędu Gminy organizuje  dla dzieci i młodzieży w najbliższą środę (17 stycznia) gry i zabawy na ścianie wspinaczkowej. Chętnych z Gminy Lubin zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie od godziny 12.00. Dzień później (18 stycznia) zachęcamy do  udziału w  bezpłatnych zajęciach na lodowisku w godzinach od 10 do 11, a od 11 do 12 do zabawy na kręgielni RCS.

Wiele atrakcji przygotował dla młodszych mieszkańców  także Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Opisywaliśmy je szczegółowo kilka dni temu, z planem zajęć  można się zapoznać także na specjalnych plakatach, które publikujemy obok.

Także szkoły są otwarte w czasie ferii  na różne gry i zabawy ze swoimi wychowankami i jednocześnie organizują wyjazdy na gminne zajęcia sportowe.

  •  Szkoła Podstawowa w Siedlcach zaprasza 15 stycznia na gry i zabawy multimedialne, warsztaty tańca towarzyskiego oraz warsztaty montażu filmu. 16 stycznia zaplanowano warsztaty kulinarne i kreatywne zajęcia dla dzieci.  18 stycznia będą zajęcia sportowe połączone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
  • Szkoła Podstawowa w Szklarach Górnych zaprasza w najbliższy poniedziałek na  godz. 9.00 na wspólne pieczenie ciasteczek, dzień później organizuje wyjazd do kina, w  środę  od godz. 10.00 będą treningi piłki nożnej , a w piątek uczniowie poznają tajniki gry w tenisa stołowego.
  • Szkoła Podstawowa w Raszówce  w najbliższy  poniedziałek i środę zaprasza na zajęcia sportowo-rekreacyjne. W czwartej i piątek można będzie trenować łucznictwo. Natomiast w drugim tygodniu ferii zaplanowano w poniedziałek 22 stycznia gry i zabawy z harcerzami, a w kolejny wtorek i środę tenis stołowy. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w godzinach 10-13.
  • Szkoła Filialna w Osieku organizuje w najbliższy poniedziałek wyjazd na seans filmowy.
  • Szkoła Podstawowa w Krzeczynie Wielkim  zaprasza dzieci w godzinach 9-12. W poniedziałek będą warsztaty taneczne, we wtorek wyjazd na kręgielnie, w środę wspólne wyjście do kina, w czwartek warsztaty plastyczne, a w piątek turniej szachowy i warcabowy oraz gry planszowe.
  • Gimnazjum w Lubinie w najbliższy poniedziałek planuje organizację warsztatów kulinarnych. We wtorek będą warsztaty anatomiczne, w środę wyjazd na basen do Polkowic, w czwartek zajęcia na lodowisku i kręgielni a, a  w piątek zajęcia aktywizujące do działań wolontariackich.

Wiele atrakcji organizują także pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Raszówce oraz jej filiach.  Będzie m.in. przygotowywanie prezentów dla babć i dziadków, zabawy ruchowe i integracyjne, gry planszowe, warsztaty plastyczne, rebusy, zagadki, zajęcia z książkami, zabawy zręcznościowe.

Szczegóły i plany zajęć dostępne są poniżej i będą w specjalnej zakładce. Można o nich poczytać także na stronach internetowych  konkretnych placówek. Życzymy udanej i bezpiecznej zabawy!

Zbiorówka – ferie szkoły 2018

(SR)