Ferie z gminną biblioteką

Zakończył się beztroski czas ferii, dzieci wróciły do szkoły i codziennych obowiązków. Wzorem lat ubiegłych Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce wraz z filiami przygotowała dla dzieci wiele ciekawych zajęć. Udział w zajęciach wzięło 272 uczestników.

Każdego dnia na uczestników czekały nowe wyzwania, przygody oraz wspaniała zabawa. Podczas spotkań młodzi czytelnicy wzięli udział w zajęciach z kodowania, nie zabrakło zajęć plastycznych i literackich. Dzieci tworzyły obrazki do przeczytanych utworów, wykonywały kartki walentynkowe, zimowe pejzaże, maski karnawałowe, balonowe, plastelinowe i cuda z masy solnej. Nie zabrakło zabaw ruchowych i tanecznych.

Podczas spektakli teatralnych w Raszówce, Niemstowie i Chróstniku, wystawianych przez aktorów teatru Blaszany Bębenek mali widzowie brali aktywny udział w wyprawie po krainie wiecznych śniegów z Anarukiem z bohaterem spektaklu Anaruk w Grenlandii oraz Pinokiem. Panie bibliotekarki zadbały również o edukację w zakresie bezpieczeństwa. Prelekcje o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku wygłosili strażacy, policjant, natomiast pogadankę o zdrowym stylu życia – pracownicy sanepidu, którym bardzo dziękujemy za współpracę.

Ferie dobiegły końca, ale czas tak szybko płynie, że wkrótce spotkamy się na wakacjach. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.  Więcej o tym co wydarzyło się podczas ferii w każdej z bibliotek można poczytać na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-raszowka.pl.

(GBP)